Festiwal nowości na POLAGRA-PREMIERY

22 styczeń 2020

Ekspozycja targowa objęła 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi nowościami, które producenci i dystrybutorzy prezentowali na nadchodzący sezon.

Polagra-Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Targi trwały od 17.01 do niedzieli 19.01. Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje. W grupie prawie 300 wystawców znalazły się światowe marki m.in. CLAAS, ZETOR, FENDT, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, VALTRA, KUHN oraz topowi polscy producenci tacy jak SAMASZ, KFMR KRUKOWIAK, BIN, MANDAM, UNIA, AGRO-TOM, POMOT, AGRO-MASZ, KMK AGRO, SWIMER. Zaprezentowanych zostało prawie 400 marek oraz 150 absolutnych premier produktowych, które do tej pory nie były prezentowane na polskim rynku.

Wszyscy spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach rozpoczęli zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie ZŁOTY MEDAL MTP. Sąd konkursowy wyłonił w tej edycji aż 37 laureatów. Lista laureatów znajduje się na www.polagra-premiery.pl. Firma CLAAS zaprezentowała Lexion 6000, kombajn łączący zalety bębna przyspieszającego, młócącego, separatora oraz odrzutnika, z innowacyjnym napędem synchronizującym wszystkie bębny. JOHN DEERE przedstawił czterogąsienicowy ciągnik rolniczy 8RX 410, idealną maszynę do wymagających terenów oraz trudnych typów gleby. Wśród wystawców nie zabrakło również polskich producentów, którzy zaprezentowali produkty zawierające innowacyjne rozwiązania. Przykładem będzie maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100, firmy USARYA POLSKA, przeznaczona do mechanicznego zbierania kamieni z wierzchniej warstwy gleby, czy opryskiwacz Heron 50 27, o pojemności zbiornika głównego 5000l, jednej z najstarszych polskich firm rolniczych UNIA Sp. z o.o. To zaledwie kilka z ponad kilkuset nowości, które można było obejrzeć na żywo w Poznaniu.

INNOWACJE NA POLU
Oprócz nowości maszynowych nie zabrakło też nowości w zakresie systemów oraz aplikacji usprawniających zarządzanie gospodarstwem. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługuje Data Connect, czyli interfejs umożliwiający kontrolę parametrów ciągników i maszyn różnych marek. eAgronom, czyli program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami czy Uniform Agri, który usprawnia zarządzaniem stadem bydła mlecznego to równie ciekawe propozycje od wystawców Polagra-Premiery.

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Macfrut - 8 maja

8 maj 2024
Doświadczenia z uprawą w pomieszczeniach i zastosowania farmaceutyczne. Rolnictwo wertykalne: znaczenie współpracy multidyscyplinarnej, kluczowej w środowisku akademickim, krzyżuje innowacyjne praktyki agronomiczne z korzyścią dla zdrowia i jakości życia. Nie zapominając o potrzebie niemal ciągłych badań, jak zauważyła Andrea Primavera, prezes Fippo (Włoskiej Federacji Oficjalnych Producentów Roślin). To wokół tych koncepcji powstała konferencja »
Partnerzy