Rozpoczyna się odliczanie dla Macfrut Digital

28 sierpień 2020
Liczby pierwszych i jedynych cyfrowych targów branży świeżych produktów, które odbędą się w dniach 8-10 września, są ogromne: 530 powierzchni wystawienniczych, z których 40% będzie gościć firmy zagraniczne, 600 zarejestrowanych do tej pory kupców z całego świata i 4000 zarejestrowanych odwiedzających, z czego 70% pochodzi z zagranicy.

Zbliża się pierwsza edycja Macfrut Digital, wirtualnych targów branży świeżych produktów, które odbędą się w dniach 8-10 września 2020 r. Liczby odnotowane do tej pory, zaledwie kilka dni przed oficjalnym otwarciem, dowodzą, że była to dobra decyzja: 530 lokali wystawienniczych zostało sprzedanych 400 wystawcom (w momencie rozpoczęcia imprezy docelowo było 200 jednostek, co daje łącznie 150 wystawców), rejestracje zostały wyprzedane, a firmy zostały umieszczone na liście oczekujących, a wielu zagranicznych uczestników to 40% wystawiających firm i 600 kupujących, którzy już zarejestrowali się na platformie, w tym 550 z zagranicy. 
Najbardziej uderzające liczby dotyczą uczestników zagranicznych. Prawie jeden na dwóch wystawców pochodzi z zagranicy, na czele z Chinami z aż 87 wystawcami, dzięki współpracy z ATPC (Centrum Promocji Handlu Rolnego), organem promocyjnym chińskiego Ministerstwa Rolnictwa i Spraw Wsi, który był jedenym ze zwolenników wydarzenia. Oprócz Chin, w „Pawilonie Kraju”, międzynarodowym pawilonie, który został dodany do dziewięciu pierwotnie planowanych pawilonów, będzie kilka wspólnych stoisk. Zarejestrowani uczestnicy pochodzą z Ameryki Środkowej i Południowej (Kolumbia, Chile i Dominikana), Europy (Belgii, Francji, Niemiec, Grecji, Holandii, Hiszpanii i Szwajcarii). Nie zabraknie także uczestników z Europy Wschodniej (Albanii, Bułgarii i Ukrainy).

Wystawcy będą mieli uprzywilejowany kanał, w którym będą mogli „komunikować się” z 600 kupcami, którzy już zarejestrowali się na platformie (550 z zagranicy i 50 z Włoch) oraz organizować spotkania B2B. W rzeczywistości Macfrut Digital będzie oferował dwa poziomy interakcji: jeden dla zwiedzających, którzy będą mogli zwiedzać wirtualne stoiska, komunikować się ze sobą, prosić o informacje i nawiązywać kontakt w celu umówienia spotkań biznesowych, a drugi dla wystawców, którzy będą mogli planować spotkania B2B z kupującymi za pomocą zaprogramowanego programu. Dostęp do Macfrut Digital można uzyskać z dowolnego urządzenia internetowego (PC lub smartfon), natomiast spotkania B2B będą dostępne online, ale tylko z komputera PC, za pośrednictwem dedykowanego łącza udostępnionego przez personel.

Dostęp do platformy Macfrut Digital jest możliwy po rejestracji, która jest bezpłatna. Na dzień dzisiejszy zarejestrowało się już ponad 4000 odwiedzających, z czego 70% pochodzi z zagranicy. W ciągu ostatnich kilku dni liczba zgłoszeń do udziału wzrosła wykładniczo. Dlatego osoby zainteresowane udziałem powinny jak najszybciej zarejestrować się, aby zapewnić sobie udział, pamiętając, że dopuszczalna jest maksymalna liczba 30 000 odwiedzających.

Renzo Piraccini, prezes Macfrut, wyjaśnia: „Rozpoczęliśmy nową przygodę i możemy śmiało powiedzieć, że sektor owoców i warzyw zareagował wyjątkowo dobrze. Wierzymy, że jesteśmy pionierami w realizacji projektu, który ma ogromny potencjał, który jeszcze kilka miesięcy temu był niewyobrażalny. Fakt, że stan zagrożenia zdrowia trwa, powodując poziom niepewności na szczeblu międzynarodowym, pokazuje, że podjęliśmy właściwą decyzję, która zmieniła sposób, w jaki podchodzimy do sektora”.

Przeczytaj również:

GPG wprowadza na rynek nową genetykę jeżyn

22 maj 2024
Global Plant Genetics (GPG) i polski program hodowli Rubusa Niwa właśnie zawarły umowę licencyjną na dwie nowe odmiany jeżyny pierwiosnkowej. Umowa dotyczy reprezentowania przez GPG odmian Maryna i Juhas na szeregu terytoriów międzynarodowych. Światowy przemysł jeżynowy rośnie nieprzerwanie od wielu lat i niezwykle istotne jest wprowadzenie na rynek ulepszonych odmian, które pomogą w tym rozwoju i jeszcze bardziej go przyspieszą »

Interpera2024: skupienie się na wizytach technicznych

22 maj 2024
Interpera 2024 zgromadzi międzynarodowy sektor gruszek w dniach 26–27 czerwca w Óbidos w Portugalii. Oprócz głównego dnia konferencji organizatorzy przygotowali gruszkowe wizyty techniczne, których po prostu nie można przegapić! Uczestnicy zapoznają się z uprawą i ochroną gruszek w Portugalii. Program będzie łączył wymianę wiedzy i wizyty w firmach. Uczestnicy Interpera 2024 zostaną przeniesieni do serca regionu gruszkowego Rocha, w obszar znany jako Oeste, gdzie koncentruje się 90% produkcji. »

Macfrut - miejsce, w którym można dowiedzieć się, w jakim kierunku zmierza ten sektor

20 maj 2024
Macfrut, międzynarodowe wydarzenie dla branży świeżych produktów, po raz kolejny spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wystawców. W trzydniowych targach w Rimini Expo Centre wzięło udział ogółem 56 200 osób, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z rokiem ubiegłym. To była najbardziej ekscytująca edycja jak dotąd i widać, że branża jest dynamiczna i pewna przyszłości. Powodów do zadowolenia z przebiegu tej imprezy jest wiele. »
Partnerzy