Polsko-Kolumbijskie Spotkanie Gospodarcze - możliwości eksportowe

6 maj 2018
Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Ambasadą Republiki Kolumbii w Polsce mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Polsko – Kolumbijskim Spotkaniu Biznesowym organizowanym z okazji wizyty w Polsce Minister Handlu, Przemysłu i Turystyki Kolumbii p.  Marii Loreny Gutierrez w dniu 7 maja 2018 r w Krajowej Izbie Gospodarczej od godz. 11:30 (rejestracja od godz. 11:00).

Ideą spotkania jest prezentacja polskim przedsiębiorcom możliwości biznesowych i inwestycyjnym na rynku kolumbijskim, nawiązanie kontaktów gospodarczych i wymiana doświadczeń.
 
Współpraca dwustronna:
Kolumbia posiada ogromne złoża surowców energetycznych (ropy naftowej, gazu ziemnego, węgla kamiennego) oraz innych bogactw naturalnych. Potrzebuje inwestycji, m.in. w sektorze naftowym, infrastrukturze transportowej, produkcji biopaliw i wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Inwestorom oferuje szereg zachęt: ulgi podatkowe, Specjalne Strefy Ekonomiczne, strefy bezcłowe i ceny gwarantowane.

Możliwości eksportowe dla polskich przedsiębiorców stanowią następujące sektory:
Górnictwo (węgiel, ropa i gaz); Turystyka; Infrastruktura transportowa;  Budownictwo; Bezpieczeństwo (policja i wojsko kolumbijskie co roku realizują duże zamówienia na sprzęt i wyposażenie); Przemysł samochodowy (części zamienne); Telekomunikacja; Biopaliwa; Przemysł chemiczny.

Wśród produktów, które importuje Kolumbia, interesującymi dla polskich przedsiębiorców mogą być: maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego, drzewnego, metalurgicznego oraz budownictwa; wyroby ze stali, komponenty chemiczne, nawozy, sprzęt medyczny, kosmetyki, farmaceutyki i suplementy diety.

Zachęcamy Państwa do zgłoszenia udziału w spotkaniu.

Kontakt: Monika Sasiak
Główny Specjalista
Biuro Współpracy z Zagranicą
Tel. +48 22 630 97 23
Fax +48 22 630 95 59
www.kig.pl

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Macfrut - 8 maja

8 maj 2024
Doświadczenia z uprawą w pomieszczeniach i zastosowania farmaceutyczne. Rolnictwo wertykalne: znaczenie współpracy multidyscyplinarnej, kluczowej w środowisku akademickim, krzyżuje innowacyjne praktyki agronomiczne z korzyścią dla zdrowia i jakości życia. Nie zapominając o potrzebie niemal ciągłych badań, jak zauważyła Andrea Primavera, prezes Fippo (Włoskiej Federacji Oficjalnych Producentów Roślin). To wokół tych koncepcji powstała konferencja »
Partnerzy