Misja gospodarcza do São Paulo

4 luty 2018

Dlaczego São Paulo?
Położony na południowym wschodzie Brazylii, zamieszkały przez 42 mln mieszkańców stan São Paulo jest największym ośrodkiem gospodarczo-przemysłowym na południowej półkuli. W São Paulo generowane jest ponad 33% brazylijskiego PKB, które wartością przewyższa PKB krajów takich jak Argentyna, Indonezja, Holandia czy Turcja. Skumulowane jest tu również 43% sektora usługowego całego kraju. Metropolia São Paulo, z 20 mln mieszkańców, jest trzecim co do wielkości miastem na świecie oraz przemysłowo-handlowym centrum Brazylii.
São Paulo skupia ponad 60% międzynarodowych koncernów obecnych w Brazylii oraz 75% imprez targowych organizowanych w kraju.
Zlokalizowany jest tu Port of Santos, największy terminal kontenerowy w Ameryce Łacińskiej, blisko 60 centrów handlowych oraz 4 lotniska.
Strategiczne sektory gospodarki brazylijskiej o dużym potencjale rozwoju to lotnictwo, przemysł obronny, motoryzacyjny, maszynowy, spożywczy, nieruchomości, gospodarka ekologiczna, ropa i gaz ziemny, sektor zdrowotny, oraz usługi finansowe i IT.
Zbliża się moment będący punktem zwrotnym dla Brazylii. Okresy niestabilności gospodarczej lat 2015-2016, którym towarzyszyło osłabienie narodowej waluty, dobiegają końca, a ożywienie wzrostu gospodarczego w 2017 roku stało się faktem (1% wzrost PKB w 2017 r.).
Konieczne załagodzenie sytuacji politycznej oraz coraz większe otwarcie rynku i wzmocnienie handlu zagranicznego mają przyspieszyć rozwój Brazylii, dlatego bardzo prawdopodobne jest, że firmy, które zdecydują się na inwestycje na rynku brazylijskim w najbliższym czasie odniosą wymierne korzyści.

Dlaczego warto wziąć udział w Misji Gospodarczej?
Misja Gospodarcza PPCC do São Paulo to doskonała okazja, aby bezpośrednio ocenić możliwości biznesowe w Brazylii dla Państwa firmy oraz znaleźć potencjalnych partnerów na tamtejszym rynku.
Misja Gospodarcza jest organizowana wspólnie z Portugalską Izbą Gospodarczą w São Paulo (POR), która okazała się idealnym partnerem dla takich inicjatyw w 2016 i 2017 roku.
Misja będzie mocno skoncentrowana na stronie B2B oraz indywidualnych spotkaniach z potencjalnymi partnerami, zgodnie z profilem zadanym przez każdego z uczestników.
Ponadto, w programie misji będą spotkania nt. specyfiki brazylijskiego prawa podatkowego, certyfikacji oraz procedur. Wierzymy, że dogłębne poznanie rzeczywistości rynkowej kraju jest jedną z najważniejszych składowych sukcesu.

Do kogo skierowana jest Misja Gospodarcza?
Wielosektorowa Misja Gospodarcza skierowana jest do wszystkich firm z siedzibą na terenie Polski planujących rozpocząć bądź rozwijać swoją działalność na rynku brazylijskim bądź firm zainteresowanych nawiązaniem pierwszych kontaktów na tym rynku.

Jakie są cele Misji Gospodarczej?
Celem Misji Gospodarczej jest zapoznanie uczestników z możliwościami biznesowymi rynku brazylijskiego oraz umożliwienie nawiązania indywidualnych kontaktów z ważnymi podmiotami sektora biznesowego, a w szczególności:
- informacja na temat środowiska biznesowego Brazylii i jego specyfiki taryfowej i pozataryfowej;
- indywidualne spotkania B2B z firmami oraz przedsiębiorcami w São Paulo, zgodnie z profilem zadanym przez każdego z
polskich uczestników;
- nawiązanie kontaktów z ważnymi instytucjonalnymi partnerami lokalnymi, wspierającymi inwestycje zagraniczne w Brazylii;
- nawiązanie kontaktu z Portugalską Izbą Gospodarczą w São Paulo;
- poznanie najważniejszych graczy na rynku, konkurencji oraz profilu konsumentów;
- nawiązanie kontaktów z przedstawicielami polskich i portugalskich firm na rynku brazylijskim.

Aby dowiedzieć się więcej o Misji Gospodarczej, prosimy o kontakt z:
Wojciech Baczyński, Dyrektor Generalny PPCC – wb@ppcc.pl, +48 696 760 925

Przeczytaj również:

Partnerzy