Dlaczego São Paulo?

7 czerwiec 2018

Położony na południowym wschodzie Brazylii, zamieszkały przez 42 mln mieszkańców stan São Paulo jest największym ośrodkiem gospodarczo-przemysłowym na południowej półkuli. W samym stanie São Paulo generowane jest ponad 33% brazylijskiego PKB, które wartością przewyższa PKB krajów takich jak Argentyna, Indonezja, Holandia czy Turcja.
Skumulowane jest tu również 43% sektora usługowego całego kraju. Metropolia São Paulo, z 20 mln mieszkańców, jest trzecim co do wielkości miastem na świecie oraz przemysłowo-handlowym centrum Brazylii.
São Paulo skupia ponad 60% międzynarodowych koncernów obecnych w Brazylii oraz 75% imprez targowych organizowanych w kraju. Zlokalizowany jest tu Port of Santos, największy terminal kontenerowy w Ameryce Łacińskiej, blisko 60 centrów handlowych oraz 4 lotniska. Strategiczne sektory gospodarki brazylijskiej o dużym potencjale rozwoju to lotnictwo, przemysł obronny, motoryzacyjny, maszynowy, spożywczy/FMCG, nieruchomości, gospodarka ekologiczna, ropa i gaz ziemny, sektor zdrowotny, oraz usługi finansowe i IT.
Zbliża się moment będący punktem zwrotnym dla Brazylii. Okresy niestabilności gospodarczej lat 2015-2016, którym towarzyszyło osłabienie narodowej waluty, dobiegają końca, a ożywienie gospodarki w 2017 roku stało się faktem (1% wzrost PKB w 2017 r., przewidywania MFW na 2018 to 2,3%). Załagodzenie sytuacji politycznej (wybory 2018) oraz coraz większe otwarcie rynku i wzmocnienie handlu zagranicznego mają przyspieszyć rozwój Brazylii, dlatego bardzo prawdopodobne jest, że firmy, które zdecydują się na inwestycje na rynku brazylijskim w najbliższym czasie odniosą wymierne korzyści.

Dlaczego warto wziąć udział w Misji Gospodarczej?
Misja Gospodarcza PPCC do São Paulo to doskonała okazja, aby bezpośrednio ocenić możliwości biznesowe w Brazylii dla Państwa firmy oraz znaleźć potencjalnych partnerów na tamtejszym rynku.Misja jest organizowana wspólnie z FecomercioSP, drugą największą federacją handlu i usług w kraju, której członkowie reprezentują ok. 10% PKB Brazylii. Jesteśmy przekonani, że lokalne wsparcie ze strony instytucji ściśle związanej z biznesem oraz posiadającej uprzywilejowaną sieć kontaktów w São Paulo jest kluczowe dla powodzenia misji.Misja będzie mocno skoncentrowana na zapewnieniu uczestnikom 6-10 indywidualnych spotkań B2B z potencjalnymi partnerami, zgodnie z profilem zadanym przez każdego z uczestników. Ponadto, w programie misjiznajduje się wewnętrzne seminarium nt. specyfiki brazylijskiego prawa podatkowego (w tym uzyskanie narzędzi do tworzenia ofert), certyfikacji oraz procedur. Wierzymy, że dogłębne poznanie rzeczywistości rynkowej kraju jest jedną z najważniejszych składowych przyszłego sukcesu.

Do kogo skierowana jest Misja Gospodarcza?
Wielosektorowa Misja Gospodarcza skierowana jest do wszystkich firm z siedzibą na terenie Polski planują bądź rozwijać swoją działalność na rynku brazylijskim bądź firm zainteresowanych nawiązaniem pierwszych kontaktów na tym rynku.

Jakie są cele Misji Gospodarczej?
Celem Misji Gospodarczej jest zapoznanie uczestników z możliwościami biznesowymi rynku brazylijskiego o nawiązania indywidualnych kontaktów z ważnymi podmiotami sektora biznesowego, a w szczególności:
- Weryfikacja informacji na temat środowiska biznesowego Brazylii i jego specyfiki taryfowej i pozataryfowej;
- 6-10 indywidualnych spotkań B2B firmami oraz przedsiębiorcami w São Paulo,  zgodnie z profilem zadanym przez każdego z polskich uczestników;
- nawiązanie kontaktów z ważnymi instytucjonalnymi partnerami lokalnymi, wspierającymi inwestycje zagraniczne w Brazylii (FecomercioSP, speakerzy seminarium, goście kolacji);
- poznanie najważniejszych graczy na rynku, konkurencji oraz profilu konsumentów;
- nawiązanie kontaktów z przedstawicielami polskich i portugalskich firm na rynku brazylijskim.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Misji Gospodarczej, wszystkie zainteresowane firmy zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego, niezobowiązującego do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej:
 
https://goo.gl/forms/g6XGsRAKxv2mbiLr2

Przeczytaj również:

Kolorowo i zdrowo na targach WorldFood

15 październik 2018
Polska jest istotnym producentem warzyw i owoców w skali Europy. Uprawa oraz przetwórstwo jest bardzo ważnym segmentem w branży rolno – spożywczej. Znajdujemy się na zaszczytnym szóstym miejscu, jako jeden z największych producentów owoców i warzyw w UE oraz zajmujemy czołowe miejsce w produkcji przetworów owocowo – warzywnych. Łączna produkcja soków pitnych, nektarów, napojów owocowych i owocowo-warzywnych w sezonie 2016/17 wyniosła 1,87 mln ton. »

Wrześniowa promocja sprzedaży stoisk na VI edycję WorldFood Poland

19 wrzesień 2018
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Poland (do niedawna – WorldFood Warsaw), odbędzie się w dniach 7-9 marca 2019 r. tradycyjnie w Warszawskim Centrum EXPO XXI, a firmy, które zgłoszą chęć uczestnictwa w wydarzeniu już teraz, mogą liczyć na spore zniżki. Oferta „early birds” obowiązuje dla zgłoszeń przysłanych do końca września 2018. Poza preferencyjnymi cenami, stali wystawcy mają możliwość wyboru dogodnej lokalizacji swojego stoiska. »

Cydr zbliża i inspiruje

16 wrzesień 2018
Podczas cydrowego Przyjęcia w sadzie 500 nieznajomych spotkało się przy wspólnych stołach z okazji 5. urodzin Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Wieczorem ponad 10 tys. osób bawiło się razem na finałowym koncercie trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata. To była rekordowa i najbardziej niezwykła edycja Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Z okazji 5. urodzin na Placu przed Centrum Kultury odbył się ogromny jabłkowo-cydrowy piknik. Mieszkańcy Lublina spróbowali kilkunastu różnych cydrów od małych i dużych producentów. »
Partnerzy