Nowe wózki przemysłowe

20 październik 2015
Firma Manitou uzupełnia swoją gamę wózków przemysłowych 6 nowymi jednostkami o średniej nośności i 8 jednostkami o dużej nośności. Dzięki tym 13 nowym modelom firma Manitou dostarcza kompletną odpowiedź na zapotrzebowanie przemysłu w zakresie od 1,5t do 10t. Nowe wózki przemysłowe firmy Manitou zaprojektowano zgodnie z oczekiwaniami użytkowników: prostota, komfort, niezawodność, skuteczność i niski koszt eksploatacji.

Łatwość obsługi:

Obsługę ułatwiono w różnych obszarach, począwszy od wejścia do kabiny dzięki ergonomicznemu umiejscowieniu rączki, przez szeroki stopień antypoślizgowy i przede wszystkim dużą ilość wolnej przestrzeni na podłodze.
Tablicę rozdzielczą wyposażono w proste instrumenty z kompletnym i wygodnym wyświetlaczem położonym w taki sposób, aby ułatwić jego odczyt.

Komfort:

Operator ma łatwy dostęp do kabiny zaprojektowanej w sposób gwarantujący wysoki komfort pracy. Regulowane; kolumna kierownicy i położenie fotela z możliwością dostosowania poziomu amortyzacji to wyposażenie standardowe. Dodatkowo fotel wyposażono w czujnik obecności, który odcina możliwość sterowania hydrauliką, gdy nie ma na nim operatora. Duża powierzchnia podłogi zapewnia wygodną przestrzeń dla nóg. Kształt i położenie elementów sterujących układem hydraulicznym opracowano tak, aby uzyskać naturalną i bezwysiłkową obsługę. Kabina operatora zawieszona jest na blokach tłumiących pochłaniających drgania i zwiększających komfort obsługi.

Niezawodność i bezpieczeństwo:

Modele MI o średniej i dużej nośności skonstruowano na bazie sztywnej ramy i wyposażono we wzmocnione maszty i osie. Przekładnia Okamura, która od lat dowodzi swojej niezawodności, optymalizuje skuteczność różnych silników. Wózki o średniej nośności wyposażono w hamulce bębnowe zabezpieczone przed wilgocią a w przypadku maszyn o dużej nośności w hamulce „mokre”, aby zapewnić ich trwałość i większą skuteczność.

Łatwość konserwacji:

Skrócenie czasu unieruchomienia maszyn stanowi ważny czynnik zmniejszający koszty. Modele MI o średniej i dużej nośności opracowano ze szczególnym naciskiem na łatwość obsługi technicznej. Prostota rozwiązań projektowych i ograniczona ilość elektroniki znacznie zmniejszają możliwości występowania usterek. Główne podzespoły elektroniczne, przekaźniki i bezpieczniki są łatwo dostępne. Umieszczono je w szczelnych obudowach zabezpieczonych przed pyłami i wilgocią.

Zdjęcie i mat. prasowy: Manitou Polska

Przeczytaj również:

Nowe zabezpieczenia w branży spożywczej

23 kwiecień 2024
Silny&Salamon ekspert w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Firma wprowadza zamknięcia do opakowań produktów spożywczych wykonane w całości z biomateriałów i nadające się do przetworzenia. Zamknięcia, choć stanowią niewielki element całego opakowania, odgrywają ważną rolę w zapewnieniu świeżości produktów spożywczych i ochrony podczas przechowywania i transportu. »

Robopac potwierdza swój udział w Macfrut

15 kwiecień 2024
Robopac jest obecna na targach w Rimini, reprezentując Grupę Aetna, której produkcja obejmuje półautomatyczne maszyny pakujące. Na targach Macfrut w hali D4, na stoisku 024, zaprezentuje swojego kultowego samobieżnego Robota S7 do pakowania w folię stretch oraz półautomatyczną maszynę do owijania z obrotowymi ramionami Masterwrap HD XL, oba rozwiązania zaawansowane technologicznie o wyjątkowo wysokiej wydajności. »

Strategiczna współpraca MG2 i Qualicaps

15 kwiecień 2024
MG2 s.r.l. (z siedzibą w Bolonii we Włoszech) i Qualicaps Co. Ltd (z siedzibą w Nara w Japonii), dwie firmy, które stworzyły historię technologii farmaceutycznej i nadal reprezentują najwyższą jakość w swojej branży, ogłaszają dziś zawarcie umowy dystrybucyjnej. "Współpraca pozwoli nam na dalsze zwiększanie wartości naszych produktów i usług zakres." mówi Manuela Gamberini, dyrektor generalna MG2. »
Partnerzy