Greenmation, automatyzacja przemysłowa dla zrównoważonej przyszłości

8 marzec 2023

Coesia na targach Interpack 2023

Greenmation, automatyzacja przemysłowa dla zrównoważonej przyszłości

Coesia, grupa firm specjalizujących się w innowacyjnych rozwiązaniach przemysłowych i opakowaniowych, bierze udział w Interpack 2023 (stoisko D31-D57), koncentrując się na automatyzacji i zrównoważonym rozwoju, fundamentalnych filarach strategii korporacyjnej w branży spożywczej i napojów, farmaceutycznej i higieny osobistej oraz międzybranżowej Automatyzacja.


GREENMATION jest odpowiedzią firmy Coesia na obecny trend wynikający z wymagań konsumentów w zakresie opakowań wielokrotnego użytku i nadających się do recyklingu, podczas gdy producenci borykają się z niedoborami siły roboczej i wzrostem kosztów produkcji. „W tej złożonej sytuacji Coesia uważa, że odpowiedzią na to wyzwanie zagrażające rentowności jest wspieranie rewolucji w produkcji, która jest w stanie połączyć zasady automatyzacji i zrównoważonego rozwoju w branżach Food & Beverage, Pharma & Personal Care oraz Cross Industry Automation” — mówi Alessandro Parimbelli, dyrektor generalny Coesia.

Przeczytaj również:

MASTER BAG 330 Przekręcany uchwyt

28 marzec 2023
Ekologiczne i opłacalne powody, dla których warto zainwestować w papierowe torby. W pełni zautomatyzowany, łatwy w obsłudze i wysoce wydajny, przyjazny dla użytkownika interfejs umożliwia szybkie i proste dostosowanie ustawień maszyny, pozwalając na stosowanie różnych rozmiarów worków i typów skręcanych rączek w linii. Maszyna zapewnia spójną produkcję worków i minimalizuje marnotrawstwo papieru. »

Wsparcie Altopack dla rynków wschodzących: Merec i Mozambico

16 marzec 2023
Trzy fabryki opakowań, z których jedna została zainstalowana w czasie pandemii: oto, co Altopack, lider w opracowywaniu rozwiązań opakowaniowych, zrobił dla firmy Merec zlokalizowanej w Mozambiku, specjalizującej się w produkcji i handlu makaronami i produktami piekarniczymi. To był przykład wirtuozowskiej współpracy, który świadczy o zaangażowaniu Altopack nie tylko dla najlepszych marek, ale także na rynkach wschodzących. »

TOMRA Food zwraca uwagę na sztuczną inteligencję i demonstruje rozwiązania w zakresie sortowania, sortowania i pakowania

1 marzec 2023
Sztuczna inteligencja dobrze nadaje się do przetwarzania żywności, ponieważ maszyny do sortowania i sortowania są bogatymi źródłami danych, a także dlatego, że maszyny te muszą rozwiązywać złożone problemy optymalizacyjne, reagując jednocześnie na wpływ sezonowości i zmiennej jakości plonów - James French, szef ds. innowacji w firmie TOMRA Fresh Food. »
Partnerzy