Mistrz wyostrzania umysłu.

4 sierpień 2015

Myślenie lateralne jest sprawnością, którą można nabyć tak samo jak inne umiejętności, na przykład jazda konna czy pieczenie ciasta. W czasie ogromnej konkurencji w biznesie, kiedy musi on reagować na szybko zmieniające się trendy i dostosowywać się do wyzwań obecnego rynku gospodarczego, zdolność znajdowania innowacyjnych rozwiązań i skutecznych strategii jest niezbędna. Umiejętność kreatywnego myślenia, dostępna każdemu, jest podstawowym narzędziem do osiągania zawodowego i osobistego sukcesu.
Mogą je stosować wszyscy i wszystkim przynosi ono korzyści. Ta książka uświadamia nam, na czym polega myślenie lateralne – identyfikuje metody umożliwiające jego rozpoznanie i podaje wskazówki, jak zastosować je i rozwinąć we własnym życiu. Potwierdza kierunki oraz cel myślenia lateranego i zachęca czytelnika do wykształcenia w sobie nawyku używania go, by zwiększyć swój potencjał.

Edward de Bono ukończył college Christ Church w Oksfordzie. Jest doktorem Uniwersytetu Cambridge. Posiada tytuł doktora medycyny Uniwersytetu Maltańskiego. Wykładał na uniwersytetach w Oksfordzie, Londynie, Cambridge i Harvardzie.
Napisał 67 książek, które zostały przetłumaczone na trzydzieści siedem języków, a z jego rad korzystają zarówno laureaci Nagrody Nobla, jak i liderzy światowego formatu. 

Przeczytaj również:

Partnerzy