Bogactwo zbóż

4 kwiecień 2023
Węglowodany zawarte w zbożach dostarczają energię, która jest bardzo potrzebna intensywnie rozwijającemu się organizmowi małego dziecka – zarówno do wzrostu, nauki, jak i codziennych zabaw. Ponadto wprowadzanie zbóż do diety pomaga uzupełniać coraz większe zapotrzebowanie młodego organizmu na składniki odżywcze, takie jak witaminy z grupy B czy magnez i cynk.

Jakie produkty zbożowe dla malucha?

Warto pamiętać, że organizm niemowlęcia wciąż intensywnie się rozwija, przez co nie jest obojętny na składniki zawarte w pożywieniu. Właśnie dlatego wybór produktów nie może być kwestią przypadku. Pomocna w komponowaniu diety najmłodszych jest żywność przeznaczona specjalnie dla niemowląt i małych dzieci. Wśród tego typu produktów można znaleźć kaszki skomponowane z różnorodnych zbóż, takich jak owies, jęczmień, żyto, pszenica, kukurydza, ryż i proso. Najbardziej wartościowe zboża to te z pełnego przemiału, ponieważ zawierają cenne składniki odżywcze, np. błonnik.

Aby poznawanie różnorodnych zbóż było jeszcze ciekawsze, teraz maluchy mają do wyboru nowości – kaszki mleczne BoboVita PORCJA ZBÓŻ w 3 pysznych odsłonach. To smakowite owocowe owsianki z ryżem.​

Kaszka mleczna wzbogaci codzienny jadłospis malucha w cenne witaminy i składniki mineralne, takie jak:
biotynę dla prawidłowego metabolizmu energetycznego,
wapń dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci,
jod dla wsparcia rozwoju poznawczego,
żelazo i witaminę C dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

Przeczytaj również:

Partnerzy