Najsłynniejsza rosyjska grupa baletowa w marcu w Polsce!

16 styczeń 2017

Na specjalną prośbę widzów już w marcu grupa Moscow City Ballet przyjedzie ponownie do Polski! Balet Viktora Smirnova – Golowanova to renomowana grupa, która w Polsce zdobyła uznanie i podziw tysięcy wielbicieli. Prezentują perfekcyjną technikę baletową i klasyczny repertuar w wykonaniu utalentowanych tancerzy, wywodzących się z najlepszych szkół baletowych. Publiczność wychodzi ze spektakli zachwycona ogromnym talentem i profesjonalizmem tancerzy oraz magicznym klimatem przedstawień.
 
Moscow City Ballet przyjedzie do Polski z dwoma przedstawieniami: Jezioro Łabędzie oraz pierwszy raz w Polsce Śpiąca Królewna.

Spektakl  Jezioro Łabędzie jest najsłynniejszym i uwielbianym przez publiczność baletem Piotra Czajkowskiego. Nasycony liryzmem, poetycką fantastyką i wspaniałą choreografią niezmiennie zachwyca od kilku lat. Wątki miłosne, jak i dramatyczne przeplatają się ze sobą, niczym w kalejdoskopie. Są one dodatkowo potęgowane przepiękną muzyką, która wraz z bohaterami ilustruje całą gamę i potęgę uczuć im towarzyszących, od rozczarowania po miłość. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.
 
Śpiąca Królewna to opowieść niezwykle poetycka. Autorzy libretta założyli, że balet będzie pretekstem do pokazania pięknych obrazów tanecznych oraz prezentacji umiejętności tancerzy. Akcja, w której księżniczka przychodzi na świat, wskutek złego czaru zasypia na sto lat wraz z całym dworem, a później zostaje obudzona przez pocałunek księcia, który pojmuje ją za żonę. Czerpiąc z innych baśni francuskiego pisarza, dodano postać dobrej Wróżki Bzu, która jest duchem opiekuńczym królewny od narodzin do ślubu z księciem, a nawet w pewien sposób kieruje losami bohaterów.
 
Spektakle Moscow City Ballet wymagają ogromnego nakładu środków i wielkiego zespołu wykonawców, a od samych tancerzy – doskonałego opanowania sztuki tańca klasycznego. Skomponowana muzyka przez  Piotra Czajkowskiego, odznacza się doskonałością rzemiosła, łącząc osiągnięcia zachodniej techniki kompozytorskiej z pierwiastkami narodowymi. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną w choreografią ukazuje nam jak bardzo Rosjanie kochają balet. Są w tym perfekcjonistami i to oni wytyczają standard dla innych grup baletowych na świecie. Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego każdy powinien doświadczyć.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
 
Jezioro Łabędzie:
13.03.2017 - Bydgoszcz, Opera Nova
18.03.2017 - Miasto Ogrodów, Katowice
24.03.2017 - Teatr Polski, Wrocław

Śpiąca Królewna:
10 marca 2017 - Poznań - Sala Ziemi MTP
12 marca 2017 - Toruń-CKK Jordanki
14 marca 2017 - Łódź - Teatr Wielki
15 marca 2017 - Kielce - Kieleckie Centrum Kultury
16 marca 2017 - Warszawa - Hala Torwar
17 marca 2017 - Katowice - Miasto Ogrodów
20 marca 2017 - Gdynia- Teatr Muzyczny
22 marca 2017 - Kraków - ICE Kraków
23 marca 2017 - Wrocław - Teatr Polski
25 marca 2017 - Szczecin - Sala Koncertowa
 
Bilety dostępne na www.makroconcert.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl oraz w salonach Empik.

Przeczytaj również:

Partnerzy