Warzywa i owoce w formie soku od Bobo Frut

28 luty 2017

Dzieci lubią owoce, ale co zrobić, by podobną sympatią darzyły także warzywa? Bobo Frut proponuje podać je w formie soku.
Warzywa są pierwszą grupą składników, o które rozszerzana jest dieta dziecka. Ich pojawienie się w jadłospisie pozwala na zapoznanie malucha z nową konsystencją i smakiem. Na początku do diety dziecka zwykle trafia marchew, jednak inne warzywa również świetnie nadają się na pierwszy przystanek w urozmaicaniu jadłospisu.

Linia 3 soków 100% marki Bobo Frut: Dyniek, Marchewek i Pomidorek to bardzo ciekawy sposób na spotkanie z  warzywami.
Tym, co wyróżnia soki Bobo Frut Dyniek, Marchewek i Pomidorek spośród licznych propozycji soków dla niemowląt i małych dzieci są ich  warzywne smaki. Soki mogą być podawane maluchom właśnie rozpoczynającym proces rozszerzania diety – po ukończeniu 5.  miesiąca   (Marchewek) lub 6. miesiąca życia (Dyniek i Pomidorek), ale także starszym, gdyż ich skład dopasowany został do potrzeb dzieci do 3 lat. Zaletą tych soków jest brak dodatku cukru* oraz soli. Wszystkie soki są źródłem błonnika pokarmowego oraz witaminy C, która pomaga wspierać układ odpornościowy. Marchewek, Dyniek i Pomidorek należą do kategorii środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla niemowląt i małych dzieci, co oznacza, że surowce wykorzystane do ich otrzymania przeszły wyjątkowo rygorystyczne testy jakościowe i charakteryzują się składem dopasowanym do potrzeb małych dzieci. Soki Bobo Frut spełniają nawet 500 razy surowsze normy niż soki dla starszych dzieci i dorosłych.

*Soki zawierają jedynie cukry naturalnie występujące w owocach i warzywach.

Mat. prasowe: Nestlé Nutrition

Przeczytaj również:

Partnerzy