Nowy sklep Centrum Wina

1 czerwiec 2016
Największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych Centrum Wina otworzy swoją nową lokalizację 3 czerwca w Galerii Katowickiej połączonej z Dworcem Głównym PKP. Pierwszy katowicki sklep sieci mieści się w Silesia City Center i jest jedną z najlepszych placówek w Polsce.
- Rozwijamy się organicznie podążając za potrzebami klientów. Nasza filozofia biznesowa jest zaprzeczeniem koncernowych metod ekspansji. Cały wysiłek kierujemy na poprawianie i doskonalenie oferty. Można powiedzieć, że dążymy do „ekspansji” zadowolenia. To właśnie z rosnącego zadowolenia każdego pojedynczego klienta rośnie prawdziwie dobry biznes. Tak też myślimy o rozwoju naszej sieci sklepów - mówi Robert Ogór, Prezes AMBRA S.A. Przypomina, że od ponad 25 lat konsumpcja wina w Polsce nieustannie rośnie. W ostatnich 12 miesiącach rynek fine wines (wina powyżej 20 zł) zanotował wzrost ilościowy o 19%, wartościowy o 16%.*
- Oczekujemy kontynuacji wzrostowych tendencji sprzedaży w tym cennym segmencie rynku wina. Na całym świecie rośnie liczba miłośników wina, które jest produktem naturalnym i fascynuje ludzi swoją różnorodnością. W globalnej skali wysoka wartość tej kategorii wiąże się z poszukiwaniem wartościowej żywności i napojów, i jest dowodem na bardzo silne przeobrażenie rosnących oczekiwań konsumenckich - podkreśla Robert Ogór. - Sklepy Centrum Wina mają zachęcać i przyciągać miłośników wina w Polsce. Miejscem ich spotkań jest nasz program Kocham Wino.
Kocham Wino to największy w Polsce winiarski program lojalnościowy. Zrzesza ponad 80 000 miłośników wina. Gdyby Centrum Wina zaprosiło wszystkich na otwarcie nowego sklepu w Katowicach, potrzebowałoby aż siedmiu katowickich Spodków, by wszystkich pomieścić. Otwarty w tym roku sklep Centrum Wina w Bydgoszczy w ciągu trzech miesięcy zapisał do Kocham Wino blisko pół tysiąca osób.
- 80 000 członków Kocham Wino! To stawia przed nami nowe wyzwania. W takich miastach jak Katowice jeden sklep dla tak wielu miłośników wina staje się już niewystarczający. Warszawa ma sześć lokalizacji i tu również planujemy kolejne otwarcie: w Galerii Północnej, pierwszym tak dużym na Białołęce centrum handlowo-rozrywkowym. Ulegamy presji naszych klientów - przyznaje Robert Ogór.

Matriały prasowe: AMBRA S.A.
*Źródło: dane AMBRA S.A.

Przeczytaj również:

Partnerzy