Międzynarodowy Dzień Czekolady

3 wrzesień 2016
Już w najbliższą niedzielę 4 września będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Czekolady, a także 80. urodziny kultowych pianek Ptasie Mleczko®. Z tej okazji marka E.Wedel zaprasza mieszkańców Warszawy, Krakowa i Wrocławia do wspólnego świętowania. Na wszystkich uczestników czeka szereg atrakcji, m.in. skok w olbrzymie pudełko pianek Ptasie Mleczko®, fontanna czekoladowa, mnóstwo konkursów, a także… największa pianka w historii i wiele innych, niebiańskich niespodzianek. Warto przyjść i świętować ten dzień razem z nami!

Dzień Czekolady w 2016 roku obchodzimy pod patronatem 80. urodzin kultowych pianek, dlatego też marka E.Wedel przygotowała w trzech miastach specjalne strefy, a w nich szereg niebiańskich atrakcji – świętowanie rozpoczynamy w tę niedzielę 4 września od godz. 11.00.

We wszystkich czekoladowych strefach będzie można skoczyć do olbrzymiego pudełka pianek Ptasie Mleczko® oraz poszybować w górę, skacząc na trampolinie. Każdy będzie mógł sprawdzić jak smakuje pianka jeszcze nieoblana czekoladą i zanurzyć ją w fontannie czekoladowej. Będą też cukiernicy z Pracowni Rarytasów E.Wedel, z którymi będzie można porozmawiać i zapytać o słodkie tajemnice sztuki czekoladowej. O godzinie 18.00 wielki finał tegorocznego Dnia Czekolady, czyli największa pianka Ptasie Mleczko® w historii, przygotowana pod czujnym okiem Maestro Czekolady E.Wedel Janusza Profusa, której wszyscy będziemy mogli skosztować. Nie zabraknie konkursów i pysznych nagród.

Uczestnicy wydarzeń w trzech miastach będą się dzielić ze sobą wrażeniami dzięki multimedialnym telebimom. W każdej z lokalizacji będą też przygotowane innego rodzaju atrakcje, m.in. kino z efektami specjalnymi, które przeniesie nas na chwilę w świat czekolady i dostarczy mnóstwo dziecięcej radości czy specjalna „podróż do nieba” na wysokość ponad kilkunastu metrów i tam skosztować smaku niebiańskiej przyjemności.

W Warszawie będziemy na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich), w Krakowie na placu przed Galerią Krakowską, a we Wrocławiu w okolicach Magnolia Park. Świętowanie zaczynamy od 11.00, a o 18.00 będzie się można poczęstować największą pianką Ptasie Mleczko® w historii. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Marka E.Wedel już po raz czwarty świętuje Międzynarodowy Dzień Czekolady, tym razem pod patronatem pianek Ptasie Mleczko®, które obchodzą w 2016 roku 80. urodziny. W 2012 roku przy rondzie De Gaulle'a w Warszawie stanęła czekoladowa palma, w 2014 roku na przeciwko Pałacu Kultury i Nauki pojawiła się jego karmelowa replika, w kolejnym zaś – w Warszawie, Poznaniu i Krakowie bohaterami święta były czekoladowe rzeźby, symbole miast: warszawska Syrenka, Smok Wawelski oraz poznańskie Koziołki. Wszystkie rzeźby zostały przygotowane w Pracowni Rarytasów E.Wedel.

Mat. prasowe: 24/7Communication

Przeczytaj również:

Partnerzy