Orzeźwiająca trasa koncertowa

15 listopad 2016
Najbardziej orzeźwiająca polska trasa koncertowa Cydr Lubelski Spragnieni Lata i najbardziej ekstremalne zimowe wydarzenie sezonu Lublin Sportival łączą siły! W sportowo-muzycznym show weźmie udział L.U.C, który słynie ze skrajnie oryginalnych muzycznych przedsięwzięć.

Dzięki współpracy miasta Lublin i marki Cydr Lubelski w tym roku widowiskowe akrobacje na nartach lub snowboardzie wykorzystujące elementy miejskiej infrastruktury oglądać będziemy w rytm muzyki na żywo. Po Lubelskim Święcie Młodego Cydru, jabłkowym muralu przy ul. Lubartowskiej i wakacyjnym finale trasy Cydr Lubelski Spragnieni Lata z udziałem Moniki Brodki to kolejny przykład na to, jak produkt regionalny może przyczyniać się do budowania marki Lublina, jako Miasta Inspiracji. 
- Trasa Cydr Lubelski Spragnieni Lata i Sportival świetnie się uzupełniają. Oba projekty łączą ludzi z pasją, pełnych energii i pozytywnych emocji. Takich, którzy chcą się tym dzielić, są autentyczni, spragnieni życia, przekraczają granice i podejmują nowe wyzwania. Teraz wszyscy mogą się spotkać w jednym czasie, właśnie w Lublinie: stolicy cydru i wyjątkowych festiwali – mówi Agata Domaradzka, Dyrektor Marketingu AMBRA S.A., producenta Cydru Lubelskiego, najpopularniejszego polskiego cydru.
Przypomnijmy, Cydr Lubelski Spragnieni Lata to muzyczny cykl promujący młodych polskich artystów, którzy nie boją się odkrywać nowych brzmień. Dyrektorem artystycznym projektu jest Tymon Tymański. Podczas pięciu dotychczasowych edycji odbyły się 34 koncerty.
Grudniowy koncert w Lublinie będzie największym z dotychczasowych zimowych projektów marki Cydr Lubelski. Zapowiada się jako energetyczny i rozgrzewający miks hiphopowych bitów, setów didżejskich i folkowych partytur. Wystąpią młode gwiazdy polskiej sceny L.U.C i BUKA, zabrzmią dźwięki największej orkiestry świata Rebel Babel, a nad całością czuwać będą DJ Element i Beats Beasts, perkusyjny duet, który sam o sobie mówi, że powstał „na rzecz dobrej zabawy i chęci dzielenia się muzyką z innymi oraz grania na wszystkim, czym tylko się da”. To wszystko na jednym wyjątkowym koncercie Cydr Lubelski Spragnieni Lata już 3 grudnia na Placu Zamkowym w Lublinie.
L.U.C - mistrz słowa i szybkich recytacji, performer, autor tekstów, wokalista i kompozytor w niekonwencjonalny sposób łączący różne gatunki muzyczne - już po raz drugi weźmie udział w projekcie Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Dwa lata temu wystąpił z Mariką, tym razem…
- …pojawią się kawałki z moich solowych albumów, premierowy materiał z właśnie wydanej płyty Rebel Babel, wspólne numery z BUKĄ czy niesamowite partie Beats Beasts. Rebel Babel to swoista platforma spotkań artystycznych dusz, tekściarzy, kompozytorów, muzyków i wszelkich pokrewnych. I co równie istotne sam pomysł jest pomysłem kolektywnym, który długo dojrzewał w naszych głowach – zapowiada L.U.C - Mam nadzieję, że koncert zaskoczy publiczność wyjściem poza schematy. Będziemy się na scenie wymieniać i wzajemnie wspierać, każde wejście będzie inne, niespodziewane. Wcześniej nie będzie wiadomo, czy w danym momencie wyjdę ja z solowym numerem, chłopaki z werblami, BUKA czy też Dj z odjechanym setem. 
Rebel Babel Ensemble to projekt zapoczątkowany przez Johna Feata, duńskiego kompozytora i performera polskiego pochodzenia. Stworzył on unikatową platformę muzycznego dialogu, wielojęzykowy band, w którym uczestniczą tekściarze i kompozytorzy z różnych regionów Europy. Szerokie spektrum artystów wykonuje wspólnie, w różnych konfiguracjach współczesną muzykę z pogranicza popu, funku i hip-hopu, grając w towarzystwie ochotniczych orkiestr dętych. Celem projektu jest „kreowanie dialogu, pojednania i ulepszania codzienności poprzez muzykę, eksploracja indywidualności brzmieniowych i werbalnych Europy oraz kreowanie kooperacji muzyków starego kontynentu”. W Polsce w przedsięwzięcie zaangażował się m.in. L.U.C i BUKA.
- Rebel Babel Ensemble to projekt pełen świeżości o niespotykanej skali, oryginalnej treści i zaskakującej formie. Stanowi kwintesencję emocji towarzyszących trasie Cydr Lubelski Spragnieni Lata - podkreśla Robert Walewski, Brand Manager marki Cydr Lubelski.
Muzycznemu wydarzeniu w Lublinie towarzyszyć będzie premiera Cydru Lubelskiego Miodowego Mocnego, pierwszego w Polsce szeroko dostępnego cydru o zawartości alkoholu powyżej 4,5%. To zupełna nowość w kategorii polskich cydrów, która otwiera drogę do jeszcze większej jej popularności oraz stworzenia nowej propozycji podania cydru na gorąco z dodatkiem aromatycznych przypraw.

- Łączymy żywioły nie tylko w muzyce. Jabłkowe orzeźwienie i miodowa słodycz cydrowego grzańca sprawi, że nawet w środku zimy wszyscy spragnieni lata powrócą do klimatu wakacyjnych festiwali – zapowiada Robert Walewski.

Mat. prasowe: Kuźnia PR

Przeczytaj również:

Partnerzy