Apofruit Italia prezentuje rozszerzone portfolio na targach Fruit Logistica 2026

29 styczeń 2026

Pievesestina di Cesena, Włochy – 29 stycznia 2026 r. – Apofruit Italia, jedna z największych włoskich spółdzielni producentów owoców i warzyw, zaprezentuje znacząco rozszerzone portfolio produktów podczas targów Fruit Logistica 2026, które odbędą się w dniach 4–6 lutego w Messe Berlin. Z zespołem Apofruit Italia będzie można spotkać się na stoisku A-40 w hali 2.2.

Zrzeszająca około 2 700 producentów z kilku regionów uprawowych we Włoszech spółdzielnia zaprezentuje szeroką gamę produktów 100% „Made in Italy”, wyróżniających się wysoką jakością, zrównoważonym charakterem oraz silnym naciskiem na innowacje odmianowe. Oferta jest skierowana zarówno do włoskich, jak i międzynarodowych partnerów handlowych poszukujących niezawodnych dostaw o dużym wolumenie.

Wśród kluczowych produktów znajdą się m.in. kiwi Dulcis®, jabłka Candine® i Joya®, beznasienne mini-papryki Angello®, mandarynki Tang Gold, a także szeroki asortyment truskawek i owoców cytrusowych. Prezentowane linie są efektem ciągłych inwestycji w hodowlę, rozwój odmian oraz innowacje agrotechniczne, mające na celu zapewnienie stabilnej jakości, smaku i przewagi rynkowej.

Istotną nowością edycji 2026 jest wejście Apofruit Italia w produkcję awokado we Włoszech. Projekt realizowany jest obecnie przez członków spółdzielni w Kalabrii i opiera się na zapleczu technicznym Grupy oraz długoletnich lokalnych partnerstwach. Inicjatywa koncentruje się na produkcji ekologicznej i integrowanej, aby dostarczać wysokiej jakości owoce odpowiadające na rosnący popyt w Europie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów zrównoważonego rozwoju.

– Udział w Fruit Logistica 2026 to strategiczna okazja do umocnienia relacji z międzynarodowymi partnerami oraz zaprezentowania ewolucji naszego portfolio, będącej wynikiem badań, wiedzy i pasji – podkreśla Ernesto Fornari, dyrektor zarządzający Grupy Apofruit Italia. – Szczególnie dumni jesteśmy z projektu awokado, który doskonale odzwierciedla naszą wizję zrównoważonego rozwoju i innowacji odmianowych, a jednocześnie pokazuje pełnię potencjału włoskiej produkcji.

– Nasza obecność w Berlinie potwierdza zaangażowanie w dostarczanie oferty odpowiadającej na potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku – dodaje Gianluca Casadio, Marketing Manager Apofruit Italia. – Od tradycyjnych produktów, przez nowe odmiany, po linie specjalistyczne – chcemy podkreślić jakość i różnorodność naszego asortymentu. Projekt awokado to jedno z najbardziej ekscytujących wyzwań, łączące zrównoważony rozwój, rozwój regionalny i realne możliwości biznesowe.

 

Więcej informacji: www.apofruit.it

Przeczytaj również:

Targi Food Syria, AgriTEK Syria i 4P Syria będą wspierać odbudowę sektora rolno-przemysłowego w Damaszku

25 maj 2026
Na kluczowym etapie odbudowy Syrii przywrócenie potencjału sektorów produkcyjnych — zwłaszcza rolnictwa, produkcji żywności i przemysłu — stało się pilnym priorytetem. Ponieważ miliony ludzi utrzymują się z rolnictwa, a zapotrzebowanie na bezpieczeństwo żywnościowe, przetwórstwo i moce produkcyjne rośnie, potrzeba inwestycji, technologii i partnerstw międzynarodowych staje się coraz bardziej paląca. »

Food Africa i interpack MEA 2026 napędzają rozwój handlu i przemysłu w Afryce oraz na Bliskim Wschodzie

25 maj 2026
Bazując na sukcesie poprzednich edycji, wspólna platforma przyciągnęła dotąd ponad 1 200 wystawców oraz 37 000 odwiedzających branżowych z ponad 160 krajów, umacniając swoją pozycję jako kluczowego miejsca spotkań dla globalnych uczestników rynku. Food Africa 2026 jest największym i najbardziej wpływowym międzynarodowym wydarzeniem targowym branży food & beverage w »

Africa Food Show Kenya 2026: Nairobi połączy sektor spożywczy, HoReCa i turystykę na jednej platformie

22 maj 2026
Africa Food Show Kenya oficjalnie potwierdza organizację wydarzenia równolegle z Hotel Expo, tworząc w Nairobi jedną z najważniejszych platform spotkań dla branży spożywczej, hotelarskiej i turystycznej w Afryce Wschodniej. Targi zgromadzą ponad 200 wystawców, zaprezentują ponad 300 produktów, przyciągną uczestników z 12 krajów, umożliwią realizację ponad 1 000 spotkań B2B »
Partnerzy