Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017

8 grudzień 2017

Polska jest bramą dla ukraińskich startupów do Europy. Dzięki prawie 3 mld zł dostępnych w konkursie Start in Poland jesteśmy jednym z najlepszych miejsc na świecie dla tego typu projektów - mówił prezes PAIH, Tomasz Pisula w Kijowie podczas Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017 pierwszej konferencji branżowej, łączącej polskich inwestorów z ukraińskimi start-upami. Polish - Ukrainian High-Tech Hub 2017 to wspólna inicjatywa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Ministerstwa Rozwoju oraz Polish StartUp HUB.
Projekt Polish - Ukrainian High-Tech Hub 2017 umożliwia współpracę polsko-ukraińską w obszarze finansowania innowacji. W jej ramach wyselekcjonowane przez StartUP HUB Poland ukraińskie start-upy technologiczne oraz inwestorzy z Polski i Ukrainy nawiązują relacje biznesowe, które mogą zaowocować zwiększoną podażą innowacji w Polsce. To pierwszy tego typu projekt na Ukrainie. Spotkanie obu stron nastąpi podczas konferencji networkingowej, która odbędzie się 8 grudnia br. w Kijowie.
Projekt Polish-Ukrainian High-Tech Hub to efekt połączenia dwóch rodzajów oczekiwań: przedstawiciele środowisk ukraińskich innowatorów poszukują finansowania i szans wejścia na zachodnioeuropejskie rynki. Z drugiej strony, polski rynek Venture Capital (VC) szuka nowych, perspektywicznych celów inwestycyjnych. Korzyści płyną także dla państwa polskiego, które - dzięki tego typu przedsięwzięciom - otrzymuje zastrzyk specjalistycznych kompetencji, a wraz z nimi nowe miejsca pracy i wpływy podatkowe w szybko rosnących sektorach opartych o wiedzę.
W ramach projektu Polish-Ukrainian High-Tech Hub każdy ukraiński startup, innowator, wynalazca i autor innowacyjnego projektu mógł wziąć udział w naborze projektów i zyskać szansę na spotkanie w Kijowie z polskimi inwestorami. Jedynym warunkiem wstępnym udziału w selekcji, która trwała do 30 listopada, było wypełnienie formularza aplikacyjnego w języku angielskim. Do rywalizacji o możliwość spotkania się z przedstawicielami polskiego Venture Capital zgłosiło się ponad 100 start-upów z Ukrainy.

Największa grupę stanowiły projekty ICT (40%) oraz młode firmy, wyspecjalizowane m.in. w robotyce, urządzeniach medycznych i Internecie rzeczy. Wśród zgłoszeń znaleźli się również specjaliści od biotechnologii, a nawet twórcy rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego i kosmicznego.

Mat. prasowe: PAIH

Przeczytaj również:

ASIA FRUIT LOGISTICA uruchamia program Meet Ups 2026 – nowy etap integracji branży w kluczowych rynkach Azji

18 grudzień 2025
Po bardzo udanej edycji w 2025 roku, która połączyła liderów branży w pięciu kluczowych krajach, cykl Meet Ups powraca w jeszcze bardziej rozbudowanej formule. W minionym roku wydarzenia odbyły się m.in. w Indiach, Wietnamie, Tajlandii i Chinach, gromadząc ponad 2 200 profesjonalistów, oferując 80+ godzin networkingu oraz wystąpienia 90 czołowych ekspertów rynku świeżych produktów. »

Podczas targów Macfrut 2026 wystawa Plant Nursery skupi uwagę na całym łańcuchu szkółkarskim

17 grudzień 2025
Plant Nursery to wystawa poświęcona innowacjom w branży szkółkarskiej, koncentrująca się na globalnych nowościach w uprawie awokado i mango, a także mniej popularnych gatunkach owoców tropikalnych i subtropikalnych, ekologicznej produkcji szkółkarskiej, podkładkach, innowacjach ogrodniczych oraz prawach do odmian roślin. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21–23 kwietnia 2026 r. w Rimini Expo Centre »

José Manuel Molina zwycięzcą XV Konkursu Kreatywnej Kuchni z Granatem Mollar de Elche

17 grudzień 2025
Młody szef kuchni z Malagi, José Manuel Molina z restauracji La Brasería de Carmen w Torre de Benagalbón, został zwycięzcą XV edycji Konkursu Kreatywnej Kuchni z Granatem Mollar de Elche, który odbył się w renomowanej restauracji La Finca prowadzonej przez Susi Díaz (1 gwiazdka Michelin). Zwycięski talerz zatytułowany „Ganbatte” – japońskie słowo oznaczające rozwój osobisty i ewolucję – zachwycił jury oryginalnym połączeniem smaków. »
Partnerzy