Nowa odsłona Targów EuroGastro i WorldHotel

5 lipiec 2018
23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro połączone z 12.edycją Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel odbędą się w dniach 27-29 marca 2019 r. w Ptak Warsaw Expo. Nowa lokalizacja stwarza szansę na dalszy, dynamiczny rozwój tych wydarzeń oraz zwiększenie komfortu Wystawców i Gości. Nowe konkursy, nowe atrakcje, nowe imprezy towarzyszące, nowe eventy merytoryczne, a wszystko to z zachowaniem najlepszych elementów tradycji Targów, tworzą nowy obraz i nową jakość imprezy. Przy tej edycji przymiotnik „nowy” odmieniany jest przez wszystkie przypadki. I nie jest to przypadek, ale reguła.

Dogodne położenie, zaledwie 20 minut od centrum stolicy, bezpośrednio przy trasie S8, w niewielkiej odległości od A2 i S7, zapewnia łatwy i szybki dojazd. Na miejscu czeka 15.000 miejsc parkingowych. Wszyscy chętni będą mogli też skorzystać ze specjalnych autobusów targowych, które połączą centrum Warszawy z obiektem targowym. 20.000 m2 powierzchni wystawienniczej pozwoli na jeszcze lepszą prezentację ofert Wystawców.
W trakcie Targów zaplanowano cały szereg wydarzeń o charakterze merytorycznym. Planowany jest specjalny event dedykowany menedżerom restauracji i szefom kuchni, a także szkolenia i warsztaty dla hotelarzy i projektantów, restauratorów, dystrybutorów czy kelnerów.
Pojawią się nowe imprezy towarzyszące, a wśród nich konkurs i pokazy cukiernicze organizowane przez Pawła Mieszałę, co jednak nie oznacza odejścia od sprawdzonych i lubianych formatów. Powrócą więc tradycyjne konkursy, organizowane przez znanych i cenionych szefów kuchni, jak „CHEF Culinary Cup” pod patronatem Jerzego Pasikowskiego, „Kulinarny Talent” – autorski konkurs Roberta Sowy czy Festiwal Kuchni Greckiej Teo Vafidisa. W zmienionej i odświeżonej formule odbędzie się „Olimpiada Kawy”, organizowana przez Apro Trade / Akademię Kawy oraz MT Targi Polska.  Zaplanowane zostały również specjalne atrakcje dla barmanów i sommelierów.
Nie zabraknie też konkursów dla Wystawców na Najlepszy Produkt Targów „Najwyższa Jakość EuroGastro” i „Najlepszy Produkt dla Hotelu „The Best of WorldHotel”. 
Targi EuroGastro oraz WorldHotel to imprezy prezentujące bogatą ofertę rozwiązań technologicznych, usług i produktów dla branży HoReCa, uznawane za największe i najważniejsze wydarzenie branżowe w Polsce. Edycja 2018 zgromadziła blisko 300 wystawców z 20 krajów i przyciągnęła blisko 20.000 zwiedzających.

Biuro prasowe MT Targi Polska

Przeczytaj również:

Poland Fruits w gronie partnerów medialnych targów Macfrut 2026

21 kwiecień 2026
Ważnym punktem dnia otwarcia była konferencja inauguracyjna, podczas której zaprezentowano najnowsze dane dotyczące włoskiego sektora owoców i warzyw. Z analiz Nomisma wynika, że branża obejmuje ponad 150 tys. firm, działa na powierzchni 887 tys. hektarów, a wartość produkcji sięga 17 mld euro, co stanowi 26% włoskiego sektora rolno-spożywczego. Pierwszy dzień targów potwierdził, że Macfrut 2026 są wydarzeniem o prawdziwie globalnym zasięgu. »

43. edycja targów Macfrut otwarta we Włoszech

21 kwiecień 2026
43. edycja Macfrut, międzynarodowych targów sektora owoców i warzyw, została dziś otwarta w Rimini Expo Centre w obecności Francesco Lollobrigidy, włoskiego ministra rolnictwa, suwerenności żywnościowej i leśnictwa. W ceremonii otwarcia uczestniczyli również ministrowie z czterech krajów: Kamerunu, Libanu, Senegalu i Syrii. „Macfrut to coś więcej niż targi: to platforma do budowania relacji i wzmacniania więzi z krajami na całym świecie. »

Interko przyspiesza cyfryzację procesu dojrzewania owoców

21 kwiecień 2026
Interko, światowy lider w zakresie projektowania, produkcji i instalacji nowoczesnych komór do dojrzewania świeżych owoców, intensyfikuje transformację cyfrową poprzez integrację zaawansowanego przetwarzania danych, a w niedalekiej przyszłości również sztucznej inteligencji (AI), w swoich rozwiązaniach nowej generacji. Ten zdecydowany krok zmienia globalny rynek dojrzewania owoców, zapewniając operatorom większą kontrolę, lepsze podejmowanie »
Partnerzy