
TSW - największą branżową imprezą w Europie Środkowo Wschodniej
12 sierpień 2018
W dniach 9 i 10 stycznia 2019 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się IX edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. TSW to największa branżowa impreza w Europie Środkowo Wschodniej dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z branży ogrodniczej.
Na 23 000 metrach kwadratowych powierzchni ponad 400 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuję bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. Udział w Targach wezmą firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców i warzyw. Obecni będą producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. Przestronne stoiska dają wystawcą możliwość doskonałego zaprezentowania oferty wszystkim zwiedzającym.
Poprzednią edycję targów odwiedziło blisko 16 000 osób, najbardziej prężnych producentów owoców i warzyw w Europie.
Istotną częścią TSW są konferencje branżowe, podczas których odbywają się wykłady polskich i zagranicznych specjalistów – zarówno naukowców, jak i praktyków. W czasie dwóch dni targów odbędą się: VI Konferencja Truskawkowa, konferencja na temat upraw pod osłonami, konferencja sadownicza, konferencja na temat warzyw polowych oraz konferencja pt. „Perspektywiczne gatunki w ogrodnictwie”. Jak co roku zainteresowani będą mogli wziąć udział w Sadowniczym Forum Ekonomicznym. Pełny program wykładów będzie dostępny na stronie
www.tsw.com.pl oraz na stronie
www.ogrodnictwo.expert.
Podczas TSW 2019 po raz szósty przyznane zostaną Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury konkursu nagrodzi najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez Wystawców.
Wygodne położenie centrum targowego przy trasie S8 i węźle drogowym A2/S7 pozwala na sprawny dojazd z całej Polski. Z terenu targów można w mniej niż 15 minut dotrzeć do centrum Warszawy czy lotniska, a w 30 minut do sadowniczego zagłębia w rejonie warecko-grójeckim. Odwiedzający mają do swojej dyspozycji parking na 10 000 pojazdów, zlokalizowany tuż przy hali wystawienniczej. Dużym udogodnieniem dla osób chcących odwiedzić targi jest specjalna, bezpłatna linia autobusowa z Dworca Zachodniego w Warszawie (przystanek od ul. Tunelowej).
Wejście na targi jest bezpłatne. Wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej TSW pozwala zaoszczędzić czas spędzony w kolejce do rejestracji w targowej recepcji.
Organizator Targów Sadownictwa i Warzywnictwa zapewnia wystawcą kompleksową organizację udziału w imprezie.
Mat. prasowe: TSW
Przeczytaj również:

Interpera 2026: bilety już w sprzedaży
17 kwiecień 2026
nterpera 2026, prestiżowa międzynarodowa konferencja poświęcona sektorowi gruszek, odbędzie się 25 i 26 czerwca 2026 roku w Ferrarze, w regionie Emilia-Romania, który historycznie stanowi centrum produkcji gruszek we Włoszech i odpowiada za około 60% krajowej powierzchni upraw oraz produkcji. Wydarzenie zostanie zorganizowane przez CSO Italy w imieniu AREFLH i zgromadzi czołowych ekspertów oraz producentów »

Kryzys na Bliskim Wschodzie może kosztować Afrykę 0,2 proc. wzrostu gospodarczego w 2026 roku
17 kwiecień 2026
Tak wynika ze wspólnego dokumentu programowego zaprezentowanego we wtorek, 15 kwietnia 2026 r., w Waszyngtonie, przez Komisję Unii Afrykańskiej, Afrykański Bank Rozwoju (AfDB), Komisję Gospodarczą ONZ ds. Afryki (ECA) oraz Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Raport zatytułowany „Impacts of the Conflict in the Middle East on African Economies” ostrzega, »

SIAL Paris 2026 już w październiku. Globalne centrum innowacji w branży spożywczej wraca do Paryża
17 kwiecień 2026
W dniach 17–21 października 2026 roku w Paris Nord Villepinte Exhibition Center odbędzie się kolejna edycja SIAL Paris – jednego z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń dla światowej branży spożywczej. Organizatorzy zapowiadają pięć intensywnych dni poświęconych networkingowi, innowacjom oraz rozwojowi biznesu w skali międzynarodowej. »