
POLAGRA FOOD odsłania potencjał branży spożywczej
7 czerwiec 2016
Za niecałe cztery miesiące największa nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa prezentująca osiągnięcia branży spożywczej – targi
POLAGRA FOOD.
Tegoroczna ekspozycja zajmie ponownie 3 pawilony o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. Obecnie mamy już sprzedane 75% zaplanowanej na ten rok powierzchni wystawienniczej.
Ten wynik świadczy o tym, że decyzja o udziale w POLAGRA FOOD to nie efekt nadwyżek w budżetach marketingowych, które muszą zostać zagospodarowane, ale przemyślanej strategii promocyjnej firm, na którą wpływ miał z pewnością miał sukces ubiegłorocznej edycji. – informuje Miłosz Jankowiak, Dyrektor Projektu.
POLAGRA FOOD co roku przyciąga liczne grono zwiedzających kusząc doskonale znanymi markami produktów spożywczych, żywnością innowacyjną pod względem składu czy smaku, egzotycznymi smakami z całego świata. Nie inaczej będzie w tym roku. Prym będą wiodły oczywiście krajowa branża mleczarska i przetwórstwa mięsnego. Te dwa sektory co roku są reprezentowane przez liczne grono firm – liderów rynkowych, których produkty są doskonale znane z półek sklepowych. Szykuje się również interesująca ekspozycja ze strony firm przetwórstwa owocowo-warzywnego. Nie zabraknie także słodyczy, przekąsek, herbat, napojów i alkoholi.

Z pewnością kusząca w szczególności dla polskich dystrybutorów będzie ta część ekspozycji, na której zaprezentowana zostanie żywność spoza Polski. Włoskie szynki to już klasyka na targach POLAGRA FOOD, ale pojawi się również oryginalna żywność azjatycka zarówno w postaci gotowych dań, jak i składników, z których można je przygotować. Nie zabraknie też oryginalnego hiszpańskiego chorizo, greckich przysmaków i herbat z Sri Lanki. To będzie istny tygiel smaków i aromatów.

Wciąż trwają przygotowania do tego wielkiego święta branży spożywczej, ale już dziś wiemy, że we wrześniu Poznań ponownie stanie się Mekką dla kupców z sieci handlowych, menedżerów hurtowni spożywczych czy sklepów detalicznych. Bez wątpienia dostarczy wielu inspiracji w zakresie zatowarowania półek sklepowych nie tylko zgodnie z preferencjami konsumentów, ale również kreując je. Przede wszystkim jednak stanie się miejscem długoterminowych kontaktów biznesowych zarówno tych na gruncie krajowym jak i międzynarodowym.

Międzynarodowe Tragi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD w tym roku odbędą się w dn. 26-29 września. Towarzyszyć im będą Międzynarodowe Targi Gastronomiczne POLAGRA GASTRO oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA TECH, a cały blok POLAGRA rozpoczną dwa dni wcześniej targi wyrobów tradycyjnych i certyfikowanych Smaki Regionów.
Zainteresowanych przedstawicieli mediów do kontaktu zaprasza:
Katarzyna Świderska|
katarzyna.swiderska@mtp.pl | tel. 61 869 24 38
Materiały prasowe MTP
Przeczytaj również:

Fruit Attraction 2026 uruchamia nową edycję Factoría Chef
17 lipiec 2026
Fruit Attraction, które odbędzie się w dniach 6–8 października w IFEMA MADRID, uruchamia nową edycję Factoría Chef – gastronomicznej przestrzeni targów, w której w centrum uwagi znajdują się innowacja, kreatywność oraz produkty owocowo-warzywne. Poprzez pokazy kulinarne i prezentacje scena ta łączy szefów kuchni, producentów oraz profesjonalistów branżowych, »

Mistrzostwa Świata: skład VOG gotowy, by strzelać gole
16 lipiec 2026
Z okazji Mistrzostw Świata VOG – Home of apples wystawia swój letni skład: zróżnicowane i dynamiczne portfolio, które odpowiada na potrzeby każdej grupy docelowej oraz wspiera klientów i sklepy. W bramce stoją odmiany marki Lene®, stworzone z myślą o konsumentach najbardziej wrażliwych na cenę i promocje. W obronie miejsce zajmuje marka Marlene®, od lat stanowiąca filar drużyny dzięki »

Gulfood Manufacturing 2026
16 lipiec 2026
W obliczu coraz bardziej złożonego otoczenia operacyjnego producenci żywności i napojów na całym świecie muszą dostosowywać się do nowych realiów rynkowych. Łańcuchy dostaw nadal się zmieniają, strategie zakupowe są na nowo analizowane, a sieci produkcyjne dostosowują się do nowych warunków gospodarczych, zmieniających się szlaków handlowych i rosnącego znaczenia bezpieczeństwa żywnościowego. W tej sytuacji »