Żywiec Zdrój Mocny Gaz z nową odsłoną kampanii promującej orzeźwienie bez słodzenia

10 sierpień 2025

Żywiec Zdrój Mocny Gaz wraca w nowej, odświeżonej odsłonie z unowocześnionymi materiałami komunikacyjnymi, stawiając jeszcze mocniej na główny benefit produktu – intensywne orzeźwienie bez słodzenia. To już kolejny rok z rzędu, w którym marka wykorzystuje platformę „Moc orzeźwienia, zero słodzenia”. Konsekwentna komunikacja zaowocowała dotychczas już dwoma nagrodami Effie, co potwierdza jej skuteczność i przełożenie na wyniki biznesowe.

Siła w konsekwencji 

Marka w czwartym roku działań komunikacyjnych jeszcze mocniej stawia na orzeźwienie – zarówno w aspekcie komunikacyjnym jak i graficznym.

„Od kilku lat konsekwentnie budujemy naszą platformę komunikacyjną wokół jednego przekazu: Moc orzeźwienia, zero słodzenia. To spójne podejście nie tylko wzmacnia naszą markę, ale również skutecznie przekonuje coraz większą rzeszę konsumentów, że letnie orzeźwienie jest możliwe bez słodkich napojów gazowanych. Dodatkowo, dzięki kultowemu nawiązaniu do ‘Kilera’, skutecznie angażujemy zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców, budując silną więź z marką” – mówi Magdalena Rajca-Siarkowska, Head of Marketing Żywiec Zdrój (grupa spółek DANONE). 

Kampania „Moc orzeźwienia. Zero słodzenia” już dwukrotnie zdobyła brązową statuetkę w prestiżowym konkursie Effie w kategorii napojów bezalkoholowych: w 2023 i 2024 roku. Jury podkreśliło spójność przekazu, efektywność działań marketingowych oraz długofalowe budowanie wizerunku marki.

Odświeżona forma, ten sam cel

W świecie dynamicznie zmieniających się platform digitalowych i rosnącej konkurencji o uwagę odbiorców, marki mają tylko chwilę, by zostać zauważone. Dlatego Żywiec Zdrój Mocny Gaz odświeżył całą identyfikację kampanii – dostosowując ją do współczesnych formatów i sposobów konsumpcji treści. Nowe materiały promocyjne są wizualnie atrakcyjniejsze, silniej eksponują produkt i orzeźwienie, a jednocześnie pozostają w pełni spójne z głównym przekazem kampanii. Marka dostosowuje się do szybko zmieniających się trendów w mediach społecznościowych, które są naturalnym środowiskiem odbiorców.

 „Naszym zadaniem było odświeżenie platformy Mocnego Gazu. Przy tak dobrze performującej i rozpoznawanej komunikacji, jedyne czego potrzebowaliśmy to jej orzeźwienia. Dodaliśmy nowe digitalowe bąbelki i mocne, wybijające się z zamętu wizualne komunikaty. I bez dodatkowego słodzenia, skupiliśmy się na podbijaniu głównego przekazu”.

- Adam Samsel, Strategy Director w Havas Warsaw

 

Orzeźwienie w nowym formacie

Kampania „Moc orzeźwienia. Zero słodzenia” obejmuje działania w telewizji, digital oraz social media. Zaplanowane zostały także działania influencerskie, gdzie kluczową rolę ogrywa Cezary Pazura, który jako Kiler Napojów Słodzonych w humorystyczny sposób pokazuje sposoby na prawdziwe orzeźwienie. W tym roku dołączyła do niego Agnieszka Dygant, wspólnie tworząc duet, który z lekkością rozprawia się ze słodzonymi nawykami.

Letnie działania marki dopełnia obecność jako jednego z głównych partnerów XIII edycji Kina na Leżakach – ogólnopolskiego cyklu filmowych wydarzeń plenerowych, budujących pozytywne skojarzenia z orzeźwieniem w przyjemnym, wakacyjnym kontekście.

Za odświeżenie materiałów była odpowiedzialna agencja Havas Warsaw i dom produkcyjny GoodFellas (postprodukcja BadiBadi). Media do kampanii zaplanował i kupił dom mediowy Mediacom.  Za część influencerską odpowiadała agencja Lettly. 

Przeczytaj również:

Poland Fruits w gronie partnerów medialnych targów Macfrut 2026

21 kwiecień 2026
Ważnym punktem dnia otwarcia była konferencja inauguracyjna, podczas której zaprezentowano najnowsze dane dotyczące włoskiego sektora owoców i warzyw. Z analiz Nomisma wynika, że branża obejmuje ponad 150 tys. firm, działa na powierzchni 887 tys. hektarów, a wartość produkcji sięga 17 mld euro, co stanowi 26% włoskiego sektora rolno-spożywczego. Pierwszy dzień targów potwierdził, że Macfrut 2026 są wydarzeniem o prawdziwie globalnym zasięgu. »

43. edycja targów Macfrut otwarta we Włoszech

21 kwiecień 2026
43. edycja Macfrut, międzynarodowych targów sektora owoców i warzyw, została dziś otwarta w Rimini Expo Centre w obecności Francesco Lollobrigidy, włoskiego ministra rolnictwa, suwerenności żywnościowej i leśnictwa. W ceremonii otwarcia uczestniczyli również ministrowie z czterech krajów: Kamerunu, Libanu, Senegalu i Syrii. „Macfrut to coś więcej niż targi: to platforma do budowania relacji i wzmacniania więzi z krajami na całym świecie. »

Interko przyspiesza cyfryzację procesu dojrzewania owoców

21 kwiecień 2026
Interko, światowy lider w zakresie projektowania, produkcji i instalacji nowoczesnych komór do dojrzewania świeżych owoców, intensyfikuje transformację cyfrową poprzez integrację zaawansowanego przetwarzania danych, a w niedalekiej przyszłości również sztucznej inteligencji (AI), w swoich rozwiązaniach nowej generacji. Ten zdecydowany krok zmienia globalny rynek dojrzewania owoców, zapewniając operatorom większą kontrolę, lepsze podejmowanie »
Partnerzy