EuroGastro 2026 – inspirujące pokazy, konkursy i debaty o przyszłości gastronomii

25 luty 2026

W dniach 10–12 marca 2026 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się kolejna edycja targów EuroGastro, jednego z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów branży gastronomicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczny program wydarzeń towarzyszących zapowiada się wyjątkowo bogato, oferując uczestnikom możliwość zdobycia nowej wiedzy, obserwowania mistrzów kuchni w akcji oraz poznania najnowszych trendów kształtujących współczesną gastronomię.

 

Pokazy kulinarne i nowoczesna kuchnia polska

Jednym z najważniejszych elementów programu będą pokazy kulinarne organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni (OSSKiC), które odbędą się w Hali E, na stoisku E4.46. Prezentacje poprowadzą członkowie Junior Poland National Culinary Team oraz Poland Community Catering Team, pod opieką trenerów i Team Managera.

Podczas pokazów uczestnicy będą mogli zobaczyć innowacyjne techniki kulinarne, poznać aktualne trendy sezonowe oraz odkryć nowoczesne interpretacje kuchni polskiej. Każdy pokaz będzie połączony z degustacją przygotowanych potraw, umożliwiając odwiedzającym bezpośrednie doświadczenie prezentowanych smaków. Pokazy rozpoczynają się codziennie o godzinie 11:00, a kolejne prezentacje odbywają się co 1,5 godziny.

 

Konkurs „Tradycje Kuchni Polskiej – Edycja Pierwsza”

Istotnym punktem programu będzie również konkurs kulinarny „Tradycje Kuchni Polskiej – Edycja Pierwsza”, który odbędzie się w Hali E pierwszego i drugiego dnia targów.

 

 

Celem konkursu jest promocja polskiej kuchni, rozwój umiejętności uczestników oraz integracja środowiska gastronomicznego. Odwiedzający będą mogli obserwować przebieg rywalizacji oraz ceremonię wręczenia nagród, poznając jednocześnie różnorodność i potencjał współczesnej kuchni polskiej.

 

Era social mediów w gastronomii – panel dyskusyjny

Ważnym elementem programu będzie panel dyskusyjny „Era Social Mediów w gastronomii”, który odbędzie się w Hali F. W trakcie spotkania szefowie kuchni, restauratorzy i twórcy internetowi podzielą się swoimi doświadczeniami, pokazując, jak media społecznościowe wpływają na rozwój restauracji, budowanie marki oraz komunikację z klientami.

Panel poprowadzi Jagna Niedzielska, a wśród prelegentów znajdą się m.in. Kacper Sproski, Sebastian Olma oraz Szymon Czerwiński. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie wykorzystywać social media w promocji gastronomii oraz jak zmieniają one sposób odkrywania nowych smaków i restauracji.

 

Platforma wiedzy, inspiracji i rozwoju 

EuroGastro 2026 to wydarzenie, które łączy edukację, inspirację i networking. Uczestnicy będą mogli poznać najnowsze rozwiązania technologiczne, obserwować pracę najlepszych szefów kuchni, a także dowiedzieć się, jak rozwijać działalność gastronomiczną w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym.

Targi stanowią doskonałą okazję dla restauratorów, szefów kuchni, właścicieli lokali gastronomicznych oraz wszystkich pasjonatów kulinariów, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje i poznać przyszłość branży gastronomicznej.

 

EuroGastro 2026 odbędzie się w dniach 10–12 marca 2026 roku w Ptak Warsaw Expo.

Przeczytaj również:

SIAL Paris 2026: Paryż ponownie stanie się światowym centrum innowacji w branży spożywczej

1 czerwiec 2026
W dniach 17–21 października 2026 roku w Paris Nord Villepinte Exhibition Center odbędzie się kolejna edycja SIAL Paris, jednego z najważniejszych wydarzeń dla światowej branży spożywczej. Tegoroczna odsłona targów mocno akcentuje temat innowacji, podkreślając 30-lecie SIAL Innovation — konkursu i platformy, która od lat promuje najbardziej nowatorskie produkty w sektorze food & beverage. »

Addis Abeba ponownie stanie się bramą do rynku rolno-spożywczego Afryki Wschodniej

1 czerwiec 2026
W dniach 25–27 czerwca 2026 roku w AICC Addis International Convention Center w Addis Abebie odbędzie się 8. edycja targów agrofood & plastprintpack Ethiopia oraz 2. edycja Ethiopia food & Ethiopica coffee show. Wydarzenie to ważna platforma spotkań dla firm poszukujących dostawców, nowych produktów i rozwiązań dla sektora rolno-spożywczego, opakowaniowego, poligraficznego oraz kawowego w Etiopii i szerzej w Afryce Wschodniej. »

Rekord frekwencji i silny międzynarodowy charakter wydarzenia branży food

1 czerwiec 2026
Trzy dni debat, pokazów, degustacji i spotkań biznesowych. Wydarzenie odbyło się razem z Gastrotargami SMAKKi oraz przy udziale wystawców sektora ColdChain Poland, co pozwoliło zaprezentować szerokie spojrzenie na rynek — od produktu, przez logistykę, po sprzedaż. Na targach obecni byli wystawcy z Polski i zagranicy, m.in. z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Tajlandii, Indii i Korei, prezentując ponad 1 500 marek. »
Partnerzy