
WorldFood Poland - biznesowe targi poświęcone sektorowi spożywczemu
17 marzec 2021
WorldFood Poland Digital Expo to odpowiedź na aktualną sytuację epidemiczną w Polsce jako alternatywa dla targów stacjonarnych. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku dla branży spożywczej, aby w bezpieczny sposób wziąć udział w wydarzeniu biznesowym, prezentując swoje usługi i produkty na wirtualnym stoisku. Specjalnie do tego przygotowana platforma umożliwia zorganizowanie spotkań online dla osób związanych z branżą, handlem hurtowym i detalicznym oraz sektorem HoReCa w ramach wybranych indywidualnych lub grupowych rozmów, umawianych po akceptacji obu stron. Nie zabraknie także licznych paneli dyskusyjnych oraz prelekcji w formie online, która są nieodłącznym elementem targów WorldFood Poland.
Targi WorldFood Poland to najważniejsze biznesowe targi w Polsce poświęcone przemysłowi spożywczemu – od produkcji i przetwórstwa aż po wyrób końcowy, jego dystrybucję i sprzedaż. Swoją tematyką obejmują takie sektory jak: owoce i warzywa, mięso i ryby, nabiał, wyroby piekarnicze, słodycze i przekąski, oleje i tłuszcze, napoje bezalkoholowe, alkohole, kawa i herbata, surowce idodatki do żywności, sprzęt i oprogramowanie do produkcji i przetwórstwa, urządzenia filtrujące, grzewcze i chłodnicze.Swoje produkty można prezentować w strefie produktów konwencjonalnych lub organicznych – EcoFood Poland.
Polski sektor owoców i warzyw podczas WorldFood PolandPolski sektor owoców i warzyw, mimo licznych problemów, w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Polska jest istotnym producentem warzyw i owoców a także zagęszczonych soków owocowych i mrożonych owoców w skali Europy. Jakość handlowa i konsumpcyjna polskich owoców i warzyw powoduje, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem partnerów handlowych na rynkach z całego świata. WorldFood Poland oferuje możliwość spotkania polskiego przemysłu rolno-spożywczego z międzynarodowymi partnerami oraz nawiązania nowych relacji biznesowych w Polsce i na świecie.
Kreowanie wizerunku firmy poprzez profesjonalną prezentację produktówUczestnictwo w targach, to świetna okazja do budowania wizerunku firmy poprzez profesjonalną prezentację produktów. To także miejsce do spotkań i rozmów z obecnymi i przyszłymi kontrahentami, wprowadzenia na rynek i promocji nowych produktów i usług, pozyskania opinii klientów na temat produktów firmy, śledzenia najnowszych trendów. Udział w wydarzeniu WorldFood Poland umożliwia poznanie potencjalnych partnerów, sprzedaż produktów i usług, pozyskiwanie nowych dostawców i rozwiązań lub identyfikację nowych możliwości i inicjatyw, omówienie bieżących problemów i uzyskanie odpowiedzi od ekspertów branżowych podczas licznych spotkań, dyskusji i konferencji - wszystko w 3 dni!
3 dni networkingu, branżowych spotkań, dyskusji i konferencjiTargi WorldFood Poland gromadzą co roku przedsiębiorców i menadżerów, właścicieli, prezesów firm i dyrektorów różnych specjalizacji z branży spożywczej, ekspertów i analityków rynkowych, ale także dziennikarzy i organizacje, reprezentujące zróżnicowane potrzeby i interesy konsumenta, co daje świetną okazję do networkingu.Podczas targów WorldFood organizowane są liczne debaty, panele i konferencje, poruszające najciekawsze zagadnienia dotyczące branży , jej rozwoju, przyszłości i problemów. Omawiane przez znanych ekspertów, przedsiębiorców, właścicieli znanych marek, ludzi nauki i biznesu, przedstawicieli agend rządowych i ambasad, gwarantują najwyższy poziom merytoryczny.
Spotkanie całej branży spożywczej już w kwietniu 2021Sektor spożywczy zmienia się wraz z upodobaniami konsumentów. Dlatego tak ważne jest, aby być na bieżąco z informacjami z rynku i trendami kształtującymi przyszłość branży. Chociaż rok 2021 nie przyniósł natychmiastowego powrotu do normalności, na który wszyscy liczyliśmy, chcę Państwa zapewnić, że cały zespół WorldFood Poland pracuje intensywnie, aby w 2021 r. zjednoczyć branżę spożywczą, niezależnie od tego, czy będzie to w formie osobistych czy wirtualnych spotkań, czy połączenia obu – zapewnia Agnieszka Szpaderska, dyrektor targów WorldFood Poland.
Więcej informacji na temat możliwości udziału w targach:
e-mail:
virtual@worldfood.pl;
www.worldfood.pl
Przeczytaj również:

Poland Fruits w gronie partnerów medialnych targów Macfrut 2026
21 kwiecień 2026
Ważnym punktem dnia otwarcia była konferencja inauguracyjna, podczas której zaprezentowano najnowsze dane dotyczące włoskiego sektora owoców i warzyw. Z analiz Nomisma wynika, że branża obejmuje ponad 150 tys. firm, działa na powierzchni 887 tys. hektarów, a wartość produkcji sięga 17 mld euro, co stanowi 26% włoskiego sektora rolno-spożywczego. Pierwszy dzień targów potwierdził, że Macfrut 2026 są wydarzeniem o prawdziwie globalnym zasięgu. »

43. edycja targów Macfrut otwarta we Włoszech
21 kwiecień 2026
43. edycja Macfrut, międzynarodowych targów sektora owoców i warzyw, została dziś otwarta w Rimini Expo Centre w obecności Francesco Lollobrigidy, włoskiego ministra rolnictwa, suwerenności żywnościowej i leśnictwa. W ceremonii otwarcia uczestniczyli również ministrowie z czterech krajów: Kamerunu, Libanu, Senegalu i Syrii. „Macfrut to coś więcej niż targi: to platforma do budowania relacji i wzmacniania więzi z krajami na całym świecie. »

Interko przyspiesza cyfryzację procesu dojrzewania owoców
21 kwiecień 2026
Interko, światowy lider w zakresie projektowania, produkcji i instalacji nowoczesnych komór do dojrzewania świeżych owoców, intensyfikuje transformację cyfrową poprzez integrację zaawansowanego przetwarzania danych, a w niedalekiej przyszłości również sztucznej inteligencji (AI), w swoich rozwiązaniach nowej generacji. Ten zdecydowany krok zmienia globalny rynek dojrzewania owoców, zapewniając operatorom większą kontrolę, lepsze podejmowanie »