Zmalowaliśmy coś w Lublinie

20 październik 2016
„Cydr Lubelski i festiwal zostaje z nami na cały rok!” - cieszą się autorzy niezwykłej grafiki Grupa Magnifiko i Karol Banach, polski ilustrator, grafik. Stworzony przez nich niezwykły mural powstał z inicjatywy firmy AMBRA S.A. i Urzędu Miasta Lublin. Artyści, którzy go stworzyli to młodzi, bardzo utalentowani ludzie z licznymi sukcesami na koncie.
Karol Banach pracował dla takich wydawnictw jak KUKBUK, Duży Format, Przekrój, Twój Styl, Wysokie Obcasy. Współpracował też z firmami m.in. Costa Coffee, IKEA Poland, Pepe Jeans London, Samsung. Swoje prace wystawiał w Polsce, Grecji, Rosji, Portugalii, Anglii i Australii. Jest autorem ilustracji do „Bajek”  Erny Rosenstein, za które otrzymał wiele prestiżowych nagród. Teraz porwała go fala jabłkowego orzeźwienia!
Z kolei Magnifiko to grupa projektowa działająca w przestrzeni miejskiej, złożona z artystów graffiti, grafików oraz projektantów, chcących zmieniać przestrzeń miejską. Realizują projekty z obszaru malarstwa ściennego, projektowania graficznego, fotografii, dizajnu, animacji oraz filmu.
Wspólną ideą przyświecającą działaniom grupy jest myślenie o mieście jako naturalnym środowisku, żywej tkance, którą współtworzymy i za którą ponosimy odpowiedzialność jako mieszkańcy.
W centrum działań artystycznych jest człowiek, jego potrzeby i oczekiwania, dlatego też członkowie grupy Magnifiko chętnie angażują się w przedsięwzięcia o charakterze kulturalno-społecznym.

2016-10-20-lublin.jpg

Mural przy Lubartowskiej 69 to kolejny wspólny projekt producenta Cydru Lubelskiego i miasta Lublin. Twórcza współpraca zaowocowała do tej pory takim przedsięwzięciami jak lubelska gra miejska, w której rywalizacja o nagrody została połączona ze zwiedzaniem najciekawszych zakątków Lublina oraz konkurs kulinarny „Miejsc Inspiracji” na unikalną potrawę regionalną. Wszystko w ramach pozytywnej synergii biznesu i miejskiej kultury, służącej rozwojowi produktu regionalnego, a tym samym samego regionu.
W planach są następne wspólne inicjatywy.

Mat. prasowe: Kuźnia PR

Przeczytaj również:

Partnerzy