Misja biznesowa Lizbona - Portugalia, 29 maja - 2 czerwca 2023

5 marzec 2023
Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC) zaprasza do udziału w misji biznesowej przy wsparciu lokalnego partnera, Portugalskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (CCIP).
Celem misji jest zapewnienie polskim uczestnikom indywidualnych spotkań B2B z potencjalnymi portugalskimi partnerami biznesowymi, w ich siedzibach, zgodnymi z zadanym przez polskich uczestników profilem pożądanych spotkań (brief, vide formularz zgłoszeniowy).
Dogłębne i bezpośrednie poznanie rzeczywistości rynkowej kraju jest jedną z najważniejszych składowych przyszłego sukcesu.

Misja jest organizowana wspólnie z Portugalską Izbą Przemysłowo- Handlową (CCIP), prywatnym proaktywnym stowarzyszeniem biznesowym o rozległej sieci kontaktów, wspierającym firmy nieprzerwanie od 1834 roku.
CCIP wspiera i promuje rozwój swoich członków zarówno w kraju jak i na poziomie międzynarodowym. Jest również instytucją łączącą sektor małych i średnich przedsiębiorstw z dużymi graczami.Brama do 260 milionowego rynku krajów portugalskojęzycznych. PKB 2022 - 5,8% (prognoza OECD Economic Survey of Portugal)Lizbona to rankingowo top 10 miasto z najlepszą jakością życia na świecie (The Monocle w 2021).

Strategiczna lokalizacja między Europą, Afryką i Ameryką. Najbardziej wysuniętym na zachód punktem Europy jest przylądek Caboda Roca, położony w gminie Sintra.
Organizatorzy dostarczają też potrzebnej wiedzy na temat specyfiki rynku (uwarunkowania prawne i proceduralne), najważniejszych graczy, konkurencji oraz profilu konsumentów.

Więcej informacji:
Wojciech Baczyński, Dyrektor Generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej
wb@ppcc.pl
+48 696 760 925

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy