Nowy zakres zastosowań dla ciągników Case IH

9 kwiecień 2015

Większa liczba zastosowań ciągników Quadtrac dla usługodawców i właścicieli dużych gospodarstw rolnych / Teraz wielkie ciągniki dostępne w codziennej pracy do napełniania i przetaczania silosów przejazdowych oraz rozrzucania gnojowicy.
Rozpoczyna się sezon uprawy roślin paszowych. Dla marki Case IH to doskonały moment na wprowadzenie nowej serii zastosowań dla dużych ciągników serii Quadtrac:  podnośnik przedni maksymalizujący i tak już szeroki zakres zastosowań ciągnika „w rozmiarze XXL”. Teraz, oprócz standardowych prac uprawowych, w których ciągniki Quadtrac wyrobiły sobie doskonałą reputację ze względu na niezrównane właściwości jezdne (w szczególności, gdy użytkownikowi zależało na świetnym przenoszeniu mocy na podłoże i ochronie gleby), przed serią Quadtrac otwierają się zupełnie nowe możliwości. Już podczas poprzednich zbiorów kukurydzy na kiszonkę ciągniki Quadtrac okazały się bardzo wydajne w zakresie napełniania i ubijania zawartości silosów przejazdowych. Wyposażony w podnośnik przedni i 5-metrową osłonę Quadtrac rozrzuca w czasie jednego przejazdu aż 53 metry sześcienne kiszonki kukurydzianej. Równomierny rozkład masy ciągnika Quadtrac i sama jego masa zapewniają optymalne ubijanie bez konieczności stosowania dodatkowych obciążników.
Oszczędny zastępca dwóch ciągników kołowych
Doświadczenie pokazuje, że dzięki wysokiej wydajności jeden ciągnik Quadtrac może zastąpić dwa konwencjonalne ciągniki kołowe. Również podczas testu polowego Quadtrac 620 wykazał znacznie niższe zużycie paliwa niż maszyny firm konkurencyjnych – średnie zużycie było o 8 litrów niższe niż w przypadku dużych ciągników innych marek. W bezpośrednim starciu z ciągnikami kołowymi Quadtrac również zachęcał do siebie doskonałymi możliwościami pokonywania pochyłości nawet na stromych i wysokich silosach.
Wraz ze znacznym rozszerzeniem gamy zastosowań rośnie również rentowność ciągników Quadtrac w przedsiębiorstwach usługowych i dużych gospodarstwach rolnych wytwarzających biogaz lub produkty mleczne. Ponadto, specjaliści Case IH zamierzają zaproponować kolejne zastosowania w dziedzinie nawożenia organicznego. Ze względu na niewielki nacisk na glebę przewiduje się wysoką wydajność przy rozrzucaniu gnojowicy  i osadów fermentacyjnych.  – To doskonale wpisuje się w znany już zestaw zalet serii Quadtrac. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom w zakresie przenoszenia napędu ciągniki Quadtrac umożliwiają skuteczną ochronę gleby. Wydajność i ciągłość robocza systemu wzrasta jeszcze bardziej, jeśli uwzględnimy możliwość rozpoczynania poszczególnych prac wcześniej w sezonie i prowadzenia ich dłużej po zapadnięciu zmroku. Zalety te są szczególnie cenne w obliczu nowych przepisów dotyczących rozrzucania gnojowicy – ocenia Ulrich Sommer, Product Marketing Manager odpowiedzialny za rozwój produktu serii Quadtrac w Case IH.

 

mat.prasowe: CNH Industrial Polska

Przeczytaj również:

POLECO 2024 – biznesowe wydarzenie dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

6 listopad 2024
Targi POLECO 2024 potwierdziły swój status kluczowego wydarzenia biznesowego w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej, przyciągając ponad 5000 uczestników gotowych nawiązać wartościowe kontakty handlowe oraz wymienić się wiedzą o najnowszych trendach i technologiach w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wystawcy z 10 krajów zaprezentowali innowacyjne rozwiązania – od zaawansowanych maszyn do segregacji i recyklingu »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID

5 listopad 2024
Przeprowadzone testy na terenie zakładu wyrobów spożywczych potwierdziły, że technologia RFID sprawdzi się w optymalizacji procesu inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi we wszystkich wskazanych lokalizacjach. Szacunki wskazują, iż przy liczbie 10 tys. środków trwałych do zinwentaryzowania metodą tradycyjną potrzeba 30 pełnych dni, a za pomocą RFID 2 dni, natomiast samo tworzenie raportu zajmie 5 min przy 5 dniach metodą ręczną. »

Wyniki testów inwentaryzacji RFID na przykładzie producenta spożywczego

5 listopad 2024
Wiodący producent wyrobów spożywczych powierzył firmie ISS RFID przeprowadzenie testów systemu RFID w obszarze produkcyjnym, magazynowym i biurowym. Ich celem było zbadanie środowiska dla funkcjonowania technologii RFID i sprawdzenie możliwości optymalizacji obszaru inwentaryzacji i zarządzania środkami trwałymi. Testy, których wyniki przedstawiono w 3. kwartale br., potwierdziły zasadność wdrożenia technologii radiowej. »
Partnerzy