Maszyna P325E-FI firmy Redpack

14 luty 2015

Od kilku lat największe markety brytyjskie, takie jak Tesco, Morrison, Asda, Mark & Spencer, Waitrose, wyznaczają nowe standardy dotyczące pakowania jabłek. Konwencjonalne pakowanie za pomocą maszyny Flow-Pack w folie oraz na tackach, wytłoczkach lub w różnych kartonikach przechodzą powoli do lamusa.
Pakowanie owoców za pomocą maszyny Flow-Pack tylko w folie wymusiło zachowanie klientów, którzy wybierając owoce z kartonów, powodowali uszkodzenia towaru i spadek jego atrakcyjności dla innych klientów. Owoce pakowane tylko w folie prezentują się bardzo atrakcyjnie i są sprzedawane do ostatniego opakowania. Niewątpliwie duże znaczenie na takie pakowanie miał też czynnik ekologiczny, gdyż ta metoda przyczynia się do redukcji materiału używanego do pakowania, co sprzyja ochronie środowiska.

Maszyny firmy Redpack do pakowania owoców tylko w folie, zyskują zwolenników w wielu krajach i śmiało wkraczają na coraz to nowe rynki.
W ubiegłym roku gościli w Wielkiej Brytanii m. in. przedstawiciele jednej z polskich grup producenckich, którzy zapoznali się z nową technologią pakowania. Brytyjska firma, którą odwiedzili, sortuje rocznie ok. 30 000 ton owoców, z czego 95% pakowane jest tylko w folie za pomocą maszyn firmy Redpack. Zebrane po tej wizycie doświadczenia przekonały polskich przedsiębiorców do zakupu nowoczesnej maszyny P325E-FI firmy Redpack.

Otwieranie się na nowe technologie ma istotne znaczenie na podnoszenie atrakcyjności polskiej oferty handlowej. Przy obowiązujących obecnie sankcjach i problemach, jakim muszą stawiać czoło firmy w Polsce, sprzedając jabłka na rynki wschodnie, warto rozważyć powiększenie rynków zbytu o rynki zachodnie i sprostać ich wymaganiom, chociażby odnośnie jakości opakowań produktów.

Firma Redpack z ofertą maszyn P325E-FI przystosowanych do pakowania w systemem beztackowym wychodzi naprzeciw tym wymaganiom i podnosi konkurencyjność polskiej oferty.

mat.prasowe Redpack

Przeczytaj również:

GPG wprowadza na rynek nową genetykę jeżyn

22 maj 2024
Global Plant Genetics (GPG) i polski program hodowli Rubusa Niwa właśnie zawarły umowę licencyjną na dwie nowe odmiany jeżyny pierwiosnkowej. Umowa dotyczy reprezentowania przez GPG odmian Maryna i Juhas na szeregu terytoriów międzynarodowych. Światowy przemysł jeżynowy rośnie nieprzerwanie od wielu lat i niezwykle istotne jest wprowadzenie na rynek ulepszonych odmian, które pomogą w tym rozwoju i jeszcze bardziej go przyspieszą »

Interpera2024: skupienie się na wizytach technicznych

22 maj 2024
Interpera 2024 zgromadzi międzynarodowy sektor gruszek w dniach 26–27 czerwca w Óbidos w Portugalii. Oprócz głównego dnia konferencji organizatorzy przygotowali gruszkowe wizyty techniczne, których po prostu nie można przegapić! Uczestnicy zapoznają się z uprawą i ochroną gruszek w Portugalii. Program będzie łączył wymianę wiedzy i wizyty w firmach. Uczestnicy Interpera 2024 zostaną przeniesieni do serca regionu gruszkowego Rocha, w obszar znany jako Oeste, gdzie koncentruje się 90% produkcji. »

Macfrut - miejsce, w którym można dowiedzieć się, w jakim kierunku zmierza ten sektor

20 maj 2024
Macfrut, międzynarodowe wydarzenie dla branży świeżych produktów, po raz kolejny spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wystawców. W trzydniowych targach w Rimini Expo Centre wzięło udział ogółem 56 200 osób, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z rokiem ubiegłym. To była najbardziej ekscytująca edycja jak dotąd i widać, że branża jest dynamiczna i pewna przyszłości. Powodów do zadowolenia z przebiegu tej imprezy jest wiele. »
Partnerzy