Producent przetworów z Dąbrówki z kolejną inwestycją

15 czerwiec 2018
5.000 m kw. – tyle powierzchni będzie liczyła nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa, która powstaje w pobliżu trasy S11 pod Poznaniem. Inwestorem jest Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dąbrówka – regionalny producent i dystrybutor przetworów warzywno-owocowych, a generalnym wykonawcą firma W.P.I.P. ze Swarzędza.
Estetyczny i nowoczesny w wyglądzie budynek o kubaturze prawie 35.000 m sześc., który powstaje w Dąbrówce (gm. Dopiewo, woj. wielkopolskie), to nowa hala produkcyjno-magazynowa budowana na zlecenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Dąbrówka. 
Szklana fasada i jasna elewacja znajdująca się na froncie obiektu przeznaczona będzie pod biura i pomieszczenia socjalne. Pozostała część, wykończona grafitowymi płytami kompozytowymi, dedykowana jest pod  działalność magazynowo-produkcyjną. W tej części budynku znajduje się 11 bram z przeszklonymi pasami. Docelowo w części magazynowej może pracować 70 osób na jednej zmianie, a w biurze – 30 osób. Obiekt będzie przeznaczony pod wynajem.
To już druga inwestycja realizowana dla RSP Dąbrówka przez W.P.I.P., generalnego wykonawcę inwestycji przemysłowych ze Swarzędza. W 2016 r. powstała podobna, ale nieco mniejsza, hala o łącznej powierzchni 3.400 m kw. i wartości ponad 8 mln zł.
Zakończenie prac i oddanie do użytku obecnie budowanego obiektu przewidziano na koniec wakacji.
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Dąbrówce zatrudnia 25 osób, zrzesza 32 członków. Działalność spółdzielni jest oparta na produkcji roślinnej na areale 340 ha. RSP sprzedaje przetwory owocowo-warzywne, jak również produkty rolne. Spółdzielnia założona została w październiku 1950 r., na bazie byłej resztówki Państwowego Funduszu Ziemi.

Mat. prasowe: W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k.

Przeczytaj również:

Macfrut - dzień trzeci

10 maj 2024
Nowe granice podkładek. Powrót do przeszłości w świecie podkładek dla najpopularniejszych włoskich roślin owocowych, takich jak jabłka, gruszki i owoce pestkowe. Kierunek badań ma na celu odzyskanie „starego” wigoru tych roślin, aby uczynić je odpornymi na nowe fitopatologie. Wyłoniło się to podczas Międzynarodowego Sympozjum Podstawek, które odbyło się w Macfrut w ciągu dwóch dni roboczych, w którym uczestniczyli czołowi badacze z całego świata. Orodnictwo włoskie i europejskie w ogóle przesuwa się na wschód, szczególnie do Azerbejdżanu, Uzbekistanu czy Mołdawii, »

Macfrut drugiego dnia

9 maj 2024
Międzynarodowe targi sektora świeżych produktów, które do jutra odbędą się w Rimini Expo Center, w centrum uwagi znajdą się innowacje w biorozwiązaniach i badania odmianowe w sektorze winogron stołowych. Zaprezentowano także Program Transformacji Rolnej Demokratycznej Republiki Konga. Demokratyczna Republika Konga ma bardzo duży potencjał i dąży do stworzenia możliwości partnerstwa dla włoskich i europejskich firm pragnących inwestować w tym państwie afrykańskim. »

Konsorcjum Fresh Produce wzywa rząd do umożliwienia oficjalnych inspekcji

7 maj 2024
„Staliśmy się pośmiewiskiem Europy”: Szef konsorcjum Fresh Produce krytykuje strategię graniczną Wielkiej Brytanii Nigel Jenney, dyrektor naczelny konsorcjum Fresh Produce Consortium (FPC), potępił rozwiązanie graniczne przyjęte przez rząd Wielkiej Brytanii po brexicie. „Rząd w zręczny sposób stworzył najbardziej nieefektywną i kosztowną granicę na świecie” – stwierdziła Jenney. „Ta jedyna w życiu szansa została zaprzepaszczona”. »
Partnerzy