Food and Hospitality Oman 26-28 września 2022 r.- Oman Convention & Exhibition Centre, Muscat

8 sierpień 2022
15. edycja Food and Hospitality Oman (FHO) to największe wydarzenie w Omanie dla branży spożywczej i hotelarskiej. Z ponad 100 międzynarodowymi firmami wydarzenie zgromadzi ponad 5000+ profesjonalistów z całego Omanu i regionu Bliskiego Wschodu. Jest najpopularniejszą biznesową platformą dla wydarzeń branży spożywczej i napojów, rolnictwa i rybołówstwa, technologii przetwarzania żywności, sprzętu kuchennego i cateringowego, zaopatrzenia i wyposażenia hoteli oraz branży restauracyjnej i kawiarnianej. »

Prognosfruit 2022 publikuje swoje roczne prognozy zbiorów jabłek i gruszek

5 sierpień 2022
Prognosfruit prognoza zbiorów jabłek i gruszek w Europie na 2022 r. pokazuje, że produkcja jabłek ma wzrosnąć o 1% w porównaniu z 2021 r., podczas gdy nadchodzące zbiory gruszek mają wzrosnąć o 20% w porównaniu z rekordowo niskimi zbiorami w ubiegłym roku i o 5% w porównaniu do średniej z 3 lat. 4 sierpnia 2022 r. ponad 200 międzynarodowych przedstawicieli sektora jabłek i gruszek dołączyło do Prognosfruit 2022 w Belgradzie w Serbii, aby omówić prognozę produkcji jabłek i gruszek na 2022 rok. »

Foodiverse zaprezentuje szereg najświeższych produktów na Fruit Attraction

4 sierpień 2022
Foodiverse, specjalista od świeżej i gotowej żywności, zaprezentuje swoją zdrową rewolucję w Fruit Attraction, która odbędzie się w Madrycie (Hiszpania) w dniach 4-6 października (hala 7, stoisko D02). Grupa z Hiszpanii weźmie udział w wydarzeniu ze świeżym, innowacyjnym asortymentem obejmującym zarówno warzywa prosto z pól, jak i produkty świeżo krojone i gotowe do spożycia lub gotowania, aby pomóc konsumentom w przestrzeganiu zdrowej diety. »

WAPA publikuje lipcowe dane o zapasach jabłek i gruszek

3 sierpień 2022
WAPA, Światowe Stowarzyszenie Jabłek i Gruszek, opublikowało dane dotyczące zapasów jabłek i gruszek na dzień 1 lipca 2022 r. Dane pokazują, że w Europie zapasy jabłek wzrosły o 16,5% w porównaniu do 2021 r., osiągając 535 521 ton, podczas gdy zapasy gruszek wzrosły o 27% do 27 535 T. W USA zapasy gruszek osiągnęły poziom 10 403 T (75,2% powyżej 2021 roku). »

Freshfel Europe wspiera Master in Communication, Marketing i International Management dla profesjonalistów

18 lipiec 2022
Profesjonalizacja sektorów ewoluuje w coraz bardziej niepewnym i destrukcyjnym środowisku, z coraz bardziej złożonymi wymogami regulacyjnymi i biznesowymi, aby poradzić sobie z problemami społecznymi i środowiskowymi. W tym kontekście Freshfel Europe wspiera inicjatywy dla sektora, takie jak stopień magistra SHAFFE dla globalnego sektora świeżych produktów, mający na celu ciągłe szkolenie i edukację profesjonalistów zajmujących się produkcją świeżych produktów. »

Innowacyjne koncepcje i rozwiązania

16 lipiec 2022
„W firmie BASF przyczyniliśmy się do profesjonalizacji i technizacji hodowli arbuzów, aby generować wartość dla producentów i oferować konsumentom odmiany wysokiej jakości” – wyjaśnia Pere Montón, starszy menedżer ds. klientów ds. arbuzów, dodając: „Chcemy nadal być pionierami we wprowadzaniu nowych koncepcji i rozwiązań”, tak jak miało to miejsce w przypadku Fashion F1, Premium F1, Style F1, Bazman F1 i Harmonium F1. Wszystko to ma „pomóc naszym klientom w opracowaniu nowych, udanych i dochodowych projektów”. »

Producenci roślin coraz częściej stawiają na innowacyjny i ekologiczny mulcz z łusek gryki

26 czerwiec 2022
Początek wiosny niezmiennie oznacza początek intensywnych prac ogrodniczych. To niestety również sezon walki z chwastami. Szkółkarze korzystają z różnych metod, by zapobiegać rozwojowi niepożądanych roślin w doniczkach. Coraz częściej sięgają po rozwiązania ekologiczne, takie jak, w 100% biologiczny mulcz z łusek gryki, z powodzeniem wprowadzony na rynek przez firmę Ceres. Chwasty stanowią jeden z licznych problemów występujących w szkółkach »

Chcesz podnieść jakość i wydajność produkcji roślinnej w ogrodnictwie, sadownictwie, czy rolnictwie bez użycia chemii?

26 czerwiec 2022
Rynek ogrodniczy, sadowniczy i rolniczy wciąż się rozwija. Pojawiają się nowe sposoby na poprawę jakości i wydajności produkcji. Z drugiej strony odbiorcy i klienci końcowi coraz większą uwagę zwracają na naturalność procesu produkcji i eliminowanie z niego środków chemicznych. Odkryciem ostatnich lat jest wspomaganie roślin w walce z chorobami i szkodnikami produktami biologicznymi zawierającymi mikroorganizmy. »

FPC otwiera rejestracje dla FPC Future & FPC Careers 2022

25 czerwiec 2022
Fresh Produce Consortium (FPC) – brytyjskie stowarzyszenie handlu świeżymi produktami – udostępniło dziś zupełnie nowe strony internetowe dla edycji FPC Future i FPC Careers 2022, przełomowego wydarzenia agritech i niezrównanej kariery dla branży świeżych produktów i kwiatów. Uruchomienie fpcfuture.co.uk i fpccareers.co.uk umożliwia odwiedzającym zarejestrowanie się na drugą edycję corocznego wydarzenia, które odbędzie się 3 listopada 2022 r. w East Of England Arena and Events Centre w Peterborough w Wielkiej Brytanii. »
Partnerzy