Innowacyjne narzędzie LCA pomagające firmom ogrodniczym poprawić ich wpływ na środowisko

29 marzec 2023
Nowy standard LCA umożliwia wszystkim producentom podłoży uprawowych obliczanie wpływu ich produktów na środowisko przy użyciu tych samych zasad obliczeniowych, biorąc pod uwagę te same kategorie wpływu, zgodnie z metodą śladu środowiskowego produktu (PEF) opublikowaną przez Komisję Europejską. »

Targi WorldFood Poland już za 3 tygodnie

29 marzec 2023
Organizatorzy targów zapraszają już 18-20 kwietnia wszystkie osoby związane z branżą spożywczą, handlem hurtowym i detalicznym, importem, eksportem, dystrybucją żywności i napojów oraz gastronomią do EXPO XXI w Warszawie. IX edycja targów WorldFood Poland w skrócie: ➡ponad 270 wystawców z 32 krajów (ok. 45% firm z zagranicy) ➡ponad 40 debat i prelekcji PROGRAM KONFERENCYJNY ➡8 pawilonów narodowych: Włochy, Hiszpania, Tunezja, Ukraina, Tajlandia, Grecja, Macedonia, Sri Lanka »

Ponad 40 debat i prelekcji poświęconych branży FMCG

29 marzec 2023
WorldFood Poland to jedno z największych wydarzeń branżowych na rynku spożywczym w Polsce. Targi skupiają wystawców z różnych dziedzin przemysłu spożywczego, suplementów diety oraz sprzętu, technologii oraz rozwiązań dla branży. W ramach tegorocznej edycji WorldFood Poland organizatorzy przygotowali bogaty, merytoryczny i kompleksowy program merytoryczny, który skierowany jest do przedsiębiorców oraz wszystkich związanych są z branżą. »

Prognoza zbiorów jabłek i gruszek na półkuli południowej

28 marzec 2023
W następstwie intensywnych zjawisk pogodowych, które dotknęły kilka krajów na półkuli południowej, Światowe Stowarzyszenie Jabłek i Gruszek (WAPA) opublikowało aktualizację prognozy zbiorów jabłek i gruszek na półkuli południowej, która została pierwotnie zaprezentowana podczas ostatniego dorocznego walnego zgromadzenia stowarzyszenia w Berlinie logistyka. Według zrewidowanej prognozy, która konsoliduje dane z Argentyny, Australii, Brazylii, Chile, Nowej Zelandii i RPA »

Targi ASIA FRUIT LOGISTICA odnotowują duże zapotrzebowanie ze strony wystawców

27 marzec 2023
Wystawcy z około 32 krajów i regionów oraz 21 pawilonów narodowych są już zapisani do udziału w najważniejszych azjatyckich targach świeżych produktów. ASIA FRUIT LOGISTICA powraca we wrześniu do Hongkongu, a wystawcy z całego świata szybko starają się zabezpieczyć swoje miejsce na najważniejszych azjatyckich targach świeżych owoców i warzyw. »

Rejestracja na Międzynarodowe Targi Chłodniczego Łańcucha Dostaw i Temperatury Kontrolowanej – ColdChain Poland już dostępna

24 marzec 2023
Najbliższa edycja targów ColdChain Poland odbędzie się 18-20 kwietnia w EXPO XXI w Warszawie i zgromadzi w jednym miejscu firmy oferujące usługi w zakresie chłodniczego łańcucha dostaw oraz specjalistycznych usług dla produktów wymagających temperatury kontrolowanej. Nowi wystawcy, jeszcze większe możliwości, po raz pierwszy strefa Packaging przy sektorze innowacyjnych technologii spożywczych »

Zmiany klimatyczne i ich odczuwalny wpływ tematem konferencji AREFLH

23 marzec 2023
Pierwszym tematem poruszonym podczas publicznej konferencji były zmiany klimatu. Jest to delikatny i aktualny temat, którego konsekwencje są coraz bardziej odczuwalne w europejskiej produkcji rolnej. Kolejnym ważnym wyzwaniem, o którym dyskutowano, były nowe choroby i szkodniki, których występowanie zwiększa się wraz ze zmianami klimatycznymi. »

Grupa Aetna na targach Logimat 2023

21 marzec 2023
Po raz kolejny w tym roku Grupa Aetna będzie przodować ze swoimi głównymi markami Robopac i OCME na LogiMAT, największych w Europie międzynarodowych targach intralogistyki i zarządzania procesami. W centrum uwagi będzie Stuttgart (Niemcy) od 25 do 27 kwietnia 2023 r. w Centrum Targowym w Stuttgarcie, gdzie w hali 1, stoisko 1C41 zaprezentowanych zostanie szereg rozwiązań technologicznych. »

Aroma Wheel opisuje charakter jabłek Marlene®

20 marzec 2023
Nowy i atrakcyjny sposób zilustrowania różnych odmian Córy Alp kwitnących wiosną, toruje drogę do strategicznego pozycjonowania uprawy jabłek. Pierwszy etap eksperymentalnej podróży, która przenosi jabłko na wyższy poziom. Stworzony we współpracy z ekspertami w dziedzinie analizy sensorycznej i prezentowany z efektowną grafiką, Marlene® Aroma Wheel ilustruje na pierwszy rzut oka wszystkie atrybuty najpopularniejszych odmian marki: Fuji, Golden Delicious, Royal Gala, Granny Smith i Red Delicious. »
Partnerzy