Rozpoczęły się zbiory odmian o kolorowym miąższu na półkuli północnej

14 wrzesień 2021
Kissabel®, innowacyjna gama jabłek o kolorowym miąższu od różowego do intensywnej czerwieni, wkrótce powróci na rynek europejski. Zbiory pierwszych jabłek Kissabel® rozpoczęły się we wrześniu w Wielkiej Brytanii, Francji i Szwajcarii. W październiku przyjdzie kolej na Włochy i Niemcy, gdzie uprawiane są głównie odmiany o czerwonym miąższu i skórce. Stany Zjednoczone również rozpoczną zbiory jesienią, z ilościami przeznaczonymi do testów komercyjnych. »

POLAGRA 2021 – stacjonarnie i online

13 wrzesień 2021
Targi POLAGRA to jedno z kluczowych wydarzeń dla sektora spożywczo-gastronomicznego. Wydarzenie co roku odwiedza kilkanaście tysięcy gości, z kraju i zagranicy. W tym roku zarówno wystawcy, jak i zwiedzający będą mogli w znaczący sposób zintensyfikować swoje działania mające na celu pozyskiwanie nowych kontrahentów. Wynika to z rozwinięcia formuły targów – ta tradycyjna, oparta o spotkania „face to face” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie dodatkowo wspierana dedykowaną platformą online. »

Międzynarodowe Sympozjum Wiśniowe odbędzie się w 2022 r.

13 wrzesień 2021
Macfrut 2022 stanie się światową stolicą wiśni dzięki Międzynarodowemu Sympozjum Wiśni, które odbędzie się w dniach 2-6 maja. Wydarzenie zostało zapowiedziane podczas sesji w Macfrut 2021, którą otworzył Renzo Piraccini, prezes Macfrut - „Wierzę, że wiśnie naprawdę ucieleśniają kulturę wyzwolenia i dlatego będą symbolicznym owocem Macfrut 2022. Jednym z rozwiązań jest identyfikacja upraw o wysokiej wartości, takich jak wiśnia. Cesena Fiera sfinansuje trzy stypendia dla trzech młodych ludzi o łącznej wartości 50 000 euro”. »

Macfrut 2021, Italian Berry Day: obecne scenariusze i przyszłe perspektywy jagodowych

10 wrzesień 2021
Główna konferencja odbyła się drugiego dnia Macfrut, dotyczyła trendów, konsumpcji, rozwoju odmian i marketingu: potrzebne są innowacje i segmentacja dostaw. Nowe zachowania konsumentów, innowacje w zakresie różnorodności i perspektywy na rynkach międzynarodowych: to tematy, które pojawiły się podczas Italian Berry Day. »

SHAFFE zaznacza swoją obecność na głównych spotkaniach branży świeżych owoców na całym świecie

7 wrzesień 2021
„Wśród celów strategicznych wyznaczonych na rok 2023 jest pozycjonowanie SHAFFE jako głosu w międzynarodowym sektorze owocowym, a tym samym zwiększenie eksportu z półkuli południowej oraz zagadnień interesujących branżę, dlatego uczestniczymy w wielu wydarzeniach na całym świecie, dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz bezpieczeństwa żywności” – powiedział Charif Christian Carvajal, prezes SHAFFE. »

Dziś ruszyła 38. edycja Macfrut

7 wrzesień 2021
Otwarta dziś rano w Rimini Expo Center (Włochy) 38. edycja międzynarodowych targów poświęcona branży świeżych produktów, potrwa do czwartku 9 września i będzie gościć profesjonalistów z branży zainteresowanych poznaniem najnowszych innowacji. Na platformie macfrutdigital.com można obejrzeć wirtualny podgląd z Dnia Chin. „Tutaj dzisiaj witamy ożywienie” - takie przesłanie płynie głośno i wyraźnie z otwarcia 38. edycji Macfrut. »

Szósta edycja agrofood & plastprintpack Nigeria ważnym wydarzeniem

6 wrzesień 2021
Ze względu na optymistyczny rozwój rynku i stale rosnące zainteresowanie rynkiem nigeryjskim, szósta edycja targów agrofood Nigeria i plastprintpack Nigeria w 2021 r. ma stać się ważnym wydarzeniem milowym dla nigeryjskiego przemysłu rolno-spożywczego i plastprintpack. Światowi liderzy technologiczni zaprezentują technologie i rozwiązania dostosowane do rynku nigeryjskiego i zachodnioafrykańskiego ponad dwóm tysiącom wyspecjalizowanym odbiorcom branżowym. »

VOG: zbiory nieco mniejsze, wzrost produkcji ekologicznej

2 wrzesień 2021
Niewielkie zmniejszenie ilości (-4%) i zbiór około 7 dni później. Takie są oczekiwania Konsorcjum VOG z Terlano (Bolzano) na zbiory w sezonie 2021/2022, które rozpoczęły się w połowie sierpnia wraz z rozpoczęciem zbioru jabłek Gala. W całej Europie prognoza przewiduje całkowity wzrost produkcji o 10% w porównaniu z ubiegłym rokiem. „Zbiory będą również średnio tydzień później, a rozmiary owoców mniejsze w całej Europie. »

Macfrut 2021, oczekiwanie wciąż rośnie

1 wrzesień 2021
Już tylko kilka dni dzieli nas od 38. edycji Macfrut, międzynarodowych targów branży świeżych produktów, które odbędą się w dniach 7-9 września w Rimini Expo Center. Oczekiwania wciąż rosną: profesjonaliści z branży wkrótce się spotkają, po raz pierwszy po długiej przerwie narzuconej przez pandemię, aby zaprezentować najnowsze innowacje w branży i nawiązać kontakty handlowe. 800 wystawców, z których 20% pochodzi z zagranicy, zaprezentuje wszystkie segmenty rynku. »

Hodowcy truskawek wybierają kombinację kontroli mszyc

3 sierpień 2021
W uprawach truskawek mszyce mogą rozwijać się bardzo szybko. Przy wielu gatunkach mszyc powszechnie występujących w uprawie, najlepsze wyniki osiąga się, stosując mieszankę środków kontroli biologicznej. Teraz, gdy Calypso® nie jest już dozwolone, coraz więcej hodowców truskawek decyduje się na biologiczne zwalczanie mszyc. Według doradcy Biobest, Eline Braet, istnieją dwa rodzaje owadów, które można wykorzystać do zwalczania tego szkodnika. »

Czy Twoje sadzonki pomidorów są zestresowane? Zrelaksuj je z Bluestim®

30 czerwiec 2021
Miesiące letnie mogą czasami być stresujące dla upraw pomidorów, dlatego niezwykle ważne jest zoptymalizowanie bilansu wody i składników odżywczych. Bardzo zmienne wpływy abiotyczne – takie jak susza, zmiany temperatury, stres słony i wodny – mają negatywny wpływ na struktury komórek roślinnych. Bluestim® chroni rośliny i owoce - pomagając im przetrwać i rozwijać się w tych okresach. »

Top Seeds International wprowadza swoją markę Tomachoc®

30 czerwiec 2021
Linię pomidorów w kolorze czekolady o oryginalnych kształtach z nutą umami. Znane ze swoich wyjątkowych właściwości sensorycznych: wysoka zawartość antocyjanów, naturalnych barwników roślinnych nadających pomidorom ciemną barwę, należących do klasy flawonoidów i charakteryzujących się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi; wyższa średnia zawartość witaminy C niż w innych odmianach pomidora oraz potasu, co korzystnie wpływa na ciśnienie krwi. »
Partnerzy