Sival przenosi styczniową edycję: Targi odbędą się od 15 do 17 marca 2022 r., w centrum wystawienniczym Angers

10 styczeń 2022
Francja, podobnie jak wiele krajów, stoi w obliczu nowej fali Covid, wzmocnionej przez dynamiczne rozszerzanie się wariantu Omicron. Pogorszenie sytuacji zdrowotnej wpływa na różne podmioty gospodarcze. W świetle szczytu zakażeń, wielu wystawców wyraziło niepokój o organizację i trudności w mobilizacji odwiedzających w tych okolicznościach. »

Najważniejsze spotkanie całej branży spożywczej już w kwietniu 2022 podczas targów WorldFood Poland

5 styczeń 2022
Kolejna edycja największych targów żywności i napojów w Polsce odbędzie się w dniach 5 – 7 kwietnia 2022 r. w EXPO XXI w Warszawie. Organizatorzy targów podkreślają, że niezwykle cieszą się na możliwość bezpośrednich spotkań, a wśród Wystawców i Odwiedzających potrzeba kontaktu na żywo jeszcze nigdy nie była tak wielka. »

Arrigoni, zrównoważony rozwój w rolnictwie

13 grudzień 2021
Lider w sektorze agrotekstyliów, na co dzień zajmuje się badaniami, tworzeniem i rozwojem rozwiązań rolniczych, które przyczyniają się do ochrony upraw, oszczędzania wody i ograniczania stosowania fitochemikaliów, a także zwiększają trwałość swoich produktów. Nowy film opowiada o zrównoważonym rozwoju środowiska w połączeniu z lepszymi zbiorami. „Zielona opieka zdrowotna”: to filozofia grupy z ponad 60-letnią historią. »

Kiedy i gdzie eksportować polskie jabłka?

13 grudzień 2021
Unia Owocowa rozpoczyna cykl edukacyjny dla sadowników, producentów oraz eksporterów owoców. Pierwszy materiał dotyczy eksportu polskich jabłek na rynki zagraniczne. Kiedy eksportować, do jakich krajów oraz jak dobrać odpowiednią odmianę do oczekiwań konsumentów? Na te pytania odpowiedzieli eksperci Unii Owocowej. Polska jest jednym z czołowych producentów jabłek na świecie i największym w Europie. »

Macfrut 4-6 maja 2022 „Różnorodność jest naszą siłą"

10 grudzień 2021
„Różnorodność jest naszą siłą” to główna idea nowej strategii targowej. To słowa wybrane do zaprezentowania 39. edycji Macfrut, jedynych targów łańcucha dostaw dla profesjonalistów z sektora owocowo-warzywnego, reprezentujących wszystkie segmenty łańcucha dostaw, od produkcji po konsumpcję, które odbędą się w dniach 4-6 maja 2022 r. w Rimini w Centrum Expo. Edycja wyznacza punkt zwrotny, wprowadzając nowy rodzaj targów, które będą opierać się już nie tylko na dużych liczbach, ale także na specjalizacji i doświadczeniu. »

SIVAL 2022

18 listopad 2021
Po mijającym roku SIVAL cieszy się z powrotu, spotykając się ze wszystkimi aktywnymi uczestnikami w sektorze roślin. Przyszłe trendy i opinie na temat doświadczeń są na porządku dziennym, aby wspólnie budować przyszłość specjalistycznej kultury roślinnej. Z 700 wystawcami z Francji i całego świata, SIVAL to jedyne targi we Francji i Europie, które zorganizowały imprezę o tak dużej frekwencji i różnorodności dla wszystkich profesjonalistów w specjalistycznym sektorze roślin. »

SHAFFE bierze udział w Międzynarodowych Targach Owocowych w Szanghaju

16 listopad 2021
„Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że wreszcie możemy być na Shanghai International Fruit Expo. Chiny to nasz najważniejszy rynek, więc obecność na tym wydarzeniu pozwala nam zacieśniać przyjaźnie, nawiązywać kontakty i pozycjonować eksporterów owoców z południowej półkuli, szczególnie w tych trudnych czasach”, powiedział Nelli Hajdu, Sekretarz Generalny SHAFFE. »

Przygotowania do drugiej edycji Global Citrus Congress w pełnym rozkwicie

6 listopad 2021
Światowa Organizacja Citrusów (WCO) wraz ze swoimi partnerami CIRAD finalizuje przygotowania do drugiej edycji Global Citrus Congress, która odbędzie się 16 i 17 listopada 2021 roku. Wirtualne wydarzenie, które w swojej pierwszej edycji w 2020 roku zgromadziło ponad 1000 delegatów z całego świata, po raz kolejny zgromadzi społeczność cytrusową, aby omówić aktualne trendy, wyzwania i możliwości dla sektora cytrusowego. »

„Jakość, a nie cena przemysłu wyznacznikiem ceny jabłek”

5 listopad 2021
Wśród wielu sadowników wciąż funkcjonuje mylne przeświadczenie, że to cena przemysłu wyznacza cenę jabłek deserowych. Polityka wyceny jabłek ze względu na odmianę i rozmiar owoców posiada negatywne skutki związane z nieadekwatną wyceną w stosunku do jakości. Niejasności związane z kwestią cen jabłek oraz wynikające z ich konsekwencje wyjaśniają eksperci Unii Owocowej. »

Jesienny klucz do prewencyjnego wprowadzenia Andersoni-System

8 listopad 2021
Jesień to czas na wprowadzenie Andersoni-System (Amblyseiusandersoni), aby zapobiec wczesnemu pojawieniu się szkodników w uprawach przezimowanych w przyszłym sezonie – mówi Paul Koole, specjalista Biobest ds. biologicznej ochrony upraw. Przędziorki żywią się szeroką gamą roślin żywicielskich, gdzie mogą powodować duże uszkodzenia powodujące przebarwienia liści i błonę, jednocześnie hamując wzrost roślin. »

Hodowcy truskawek wybierają kombinację kontroli mszyc

3 sierpień 2021
W uprawach truskawek mszyce mogą rozwijać się bardzo szybko. Przy wielu gatunkach mszyc powszechnie występujących w uprawie, najlepsze wyniki osiąga się, stosując mieszankę środków kontroli biologicznej. Teraz, gdy Calypso® nie jest już dozwolone, coraz więcej hodowców truskawek decyduje się na biologiczne zwalczanie mszyc. Według doradcy Biobest, Eline Braet, istnieją dwa rodzaje owadów, które można wykorzystać do zwalczania tego szkodnika. »

Czy Twoje sadzonki pomidorów są zestresowane? Zrelaksuj je z Bluestim®

30 czerwiec 2021
Miesiące letnie mogą czasami być stresujące dla upraw pomidorów, dlatego niezwykle ważne jest zoptymalizowanie bilansu wody i składników odżywczych. Bardzo zmienne wpływy abiotyczne – takie jak susza, zmiany temperatury, stres słony i wodny – mają negatywny wpływ na struktury komórek roślinnych. Bluestim® chroni rośliny i owoce - pomagając im przetrwać i rozwijać się w tych okresach. »
Partnerzy