MACFRUT 2016

20 wrzesień 2016
Platforma Współpracy Handlowej POLAND FRUITS po raz kolejny promowała polskie firmy sektora owocowo-warzywnego na zagranicznym rynku. Macfut w Rimini to ważne wydarzenie branży świeżych owoców i warzyw. Impeza obejmuje wszystkie elementy tego rynku od uprawy i zbioru poprzez magazynowanie, pakowanie, transport, aż po zbyt, marketing i przechowywanie towaru w sklepach. »

Targi RetailShow - już w listopadzie

19 wrzesień 2016
Największe wydarzenie branży retail w Europie Środkowo-Wschodniej. Przez dwa dni przedstawiciele sieci handlowych i właściciele sklepów poznają trendy wyposażenia i aranżacji placówek handlowych oraz najnowsze produkty, technologie i rozwiązania informatyczne dla handlu. Targi RetailShow odbędą się 16 i 17 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie. »

Cydr produktem z potencjałem

16 wrzesień 2016
Lubelskie Święto Młodego Cydru odbędzie się już w najbliższą sobotę 17 września w Lublinie. Podczas tegorocznej edycji będziemy też rozmawiać o potencjale cydru w kontekście produktów regionalnych. Dyskusja połączona z degustacją komentowaną odbędzie się w Restauracji Trybunalska o godz. 13.00, przy ul. Rynek 4. Gospodarzem wydarzenia jest Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru. »

Interpoma 2016

12 wrzesień 2016
Po raz pierwszy w swojej historii Polska przekroczy w tym roku "barierę" 4 milionów ton jabłek, uzyskując plony rzędu 4 150 000 ton w porównaniu do 3 979 000 ton osiągniętych w ubiegłym roku. W ujęciu procentowym oznacza to przewidywany wzrost rzędu 4% na poziomie rocznym i 14% w porównaniu do średniej z trzech ostatnich lat. Wynik ten stanowi zresztą zaprzeczenie tendencji panującej w różnych krajach europejskich. »

Jedyna w Polsce Cydrowa Impreza!

5 wrzesień 2016
Najbardziej jabłkowy i orzeźwiający piknik w Polsce, jedno z ważniejszych i zaskakujących wydarzeń w Lublinie. Impreza łącząca w sobie ideę promocji polskich jabłek, polskiego cydru i naturalnych produktów. Zapraszamy 17 września 2016, Stare Miasto, Rynek Starego Miasta oraz Błonia pod Zamkiem w Lublinie. »

Ceny i spożycie

2 wrzesień 2016
Wzrost cen detalicznych owoców i ich przetworów w 2015 r. i w sezonie 2015/16. Ceny detaliczne owoców świeżych, chłodzonych i mrożonych oraz innych przetworów owocowych zwiększyły się w 2015 r. w porównaniu z rokiem poprzednim o 1,7%, przy obniżeniu cen żywności i napojów bezalkoholowych o 1,7%. Owoce świeże i chłodzone podrożały o 1,4%. Ceny przetworów owocowych wzrosły o 2,1%, a owoców mrożonych spadły o 3,6%. »
Partnerzy