Za nami XIII edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa – TSW 2023

25 styczeń 2023
Tegoroczna zmiana lokalizacji okazała się strzałem w dziesiątkę – targi odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających! Przez dwa dni w kieleckich halach gościło 12 368 osób (wstęp był rejestrowany). Wielu gości przyjechało z zagranicy: z Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec, Włoch, Łotwy, ze Słowacji, z Holandii, Estonii, Białorusi, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Francji oraz Hiszpanii. »

Premiera „Regina di Puglia” na targach Berlin Fruit Logistica 2023

25 styczeń 2023
Nowa inicjatywa mająca na celu promocję włoskich winogron stołowych zostanie zaprezentowana na targach Berlin Fruit Logistica w dniach 8-10 lutego. Dotyczy wydarzenia, które odbędzie się w dniach 23-26 lipca 2023 r. w Noicàttaro, na południu Bari. Wydarzenie będzie miało emblematyczny tytuł: „Regina di Puglia”, po którym następuje wyjaśnienie: „Apuliańska sieć winogron stołowych”. »

Polandfruits na targach TSW 2023

25 styczeń 2023
Magazyn branżowy Polandfruits już po raz kolejny gościł targach TSW. TSW to największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa maszyn i urządzeń dla producentów owoców i warzyw, oferująca najszerszy w kraju przegląd nawozów i środków ochrony roślin, produktów oraz technologii sadowniczych i ogrodniczych. Podczas wydarzenia, wystawcy i odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą czasopisma. »

Gruene Woche - prognoza na środę, 25 stycznia 2023 r

25 styczeń 2023
- 10:00: konferencja prasowa „Jak bezpieczne jest nasze zaopatrzenie w żywność?”, hala 21a - 12:30: Otwarcie Forum Przyszłości na temat Rozwoju Obszarów Wiejskich, CityCube - 13:30: Młodzi rolnicy z Westfälisch-Lippischer Landwirtschaftsverband e.V.: pokaz gotowania wraz z Dennisem Gasperem lub quiz WLV, hala 5.2a - 18:00 Ceremonia wręczenia nagród Startup Days, ErlebnisBauernhof Hala 3.2 »

XIII edycja TSW - miejscem owocnych spotkań

24 styczeń 2023
Uroczystego otwarcia TSW 2023 dokonali Dyrektor Targów TSW Jacek Kłudka i Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. Podczas imprezy po raz ósmy zostały przyznane Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. W tym roku na konkurs wpłynęły aż 22 zgłoszenia, w związku z tym postanowiono przyznać dodatkowo wyróżnienie. Integralną częścią TSW 2023 były konferencje branżowe, podczas których 76 polskich i zagranicznych specjalistów wygłosiło blisko 50 wykładów. »

Festiwal Kawowych SMAKKów – wejdź do świata kawy

23 styczeń 2023
Podczas GASTROTARGÓW SMAKKi, które startują już niebawem, odbędzie się Festiwal Kawowych SMAKKów. To wydarzenie, specjalnie przygotowane dla branży kawowej, jest niezwykłą okazją dla palarni, producentów i dystrybutorów sprzętu kawowego do zaprezentowania swoich marek. Polska stanowi perspektywiczny rynek dla branży kawowej. Sprzyjają temu biliony filiżanek tego napoju wypijane przez Polaków. »

To nie jest kraj dla nowych firm - Nowy raport WEI

22 styczeń 2023
Wysoki poziom konkurencji to warunek konieczny dla dynamicznie rozwijającej się gospodarki. Z nowego raportu WEI wynika, że w polskiej gospodarce konkurencja zamiera. Pod tym względem pośród krajów OECD jesteśmy na 8. miejscu od końca. Niski poziom konkurencji oznacza także wyższe ceny. Coraz więcej publikacji wskazuje na słabnącą żywotność procesów konkurencji w gospodarkach rozwiniętych, w tym USA i UE. »

Skorzystaj z ulgi podatkowej z tytułu udziału w targach

20 styczeń 2023
Głównym celem ulgi na ekspansję jest możliwość dodatkowego odliczenia wartości wydatków, które poniosła firma, by rozszerzać swoje rynki zbytu. Chodzi tu o wydatki m.in. na uczestnictwo w targach, działania promocyjno-informacyjne czy przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przystąpienia do przetargu. Ulga na ekspansję, obowiązująca od 1 stycznia 2022 r., polega na możliwości dodatkowego odliczenia kosztów, które musi ponieść podatnik, aby rozszerzać swoje rynki zbytu, w tym na rynki zagraniczne. »

Start-upy FRUIT LOGISTICA przedstawiają wizję bardziej dochodowej i zrównoważonej przyszłości

19 styczeń 2023
Nowe technologie, które mogą zmienić biznes czekają na odkrycie od 8 do 10 lutego 2023 na FRUIT LOGISTICA w Berlinie. „Dostawcy owoców i warzyw na całym świecie znajdują się pod ogromną presją, aby ciąć koszty i zmniejszać swój wpływ na środowisko”, mówi Kai Mangelberger, dyrektor FRUIT LOGISTICA. „Technologie cyfrowe zaprezentowane na targach Fruit Logistica dają im szansę na zwiększenie wydajności i zrównoważenia produkcji i łańcuchów dostaw”. »
Partnerzy