SIVAL 2022

18 listopad 2021
Po mijającym roku SIVAL cieszy się z powrotu, spotykając się ze wszystkimi aktywnymi uczestnikami w sektorze roślin. Przyszłe trendy i opinie na temat doświadczeń są na porządku dziennym, aby wspólnie budować przyszłość specjalistycznej kultury roślinnej. Z 700 wystawcami z Francji i całego świata, SIVAL to jedyne targi we Francji i Europie, które zorganizowały imprezę o tak dużej frekwencji i różnorodności dla wszystkich profesjonalistów w specjalistycznym sektorze roślin. »

SHAFFE bierze udział w Międzynarodowych Targach Owocowych w Szanghaju

16 listopad 2021
„Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że wreszcie możemy być na Shanghai International Fruit Expo. Chiny to nasz najważniejszy rynek, więc obecność na tym wydarzeniu pozwala nam zacieśniać przyjaźnie, nawiązywać kontakty i pozycjonować eksporterów owoców z południowej półkuli, szczególnie w tych trudnych czasach”, powiedział Nelli Hajdu, Sekretarz Generalny SHAFFE. »

Przygotowania do drugiej edycji Global Citrus Congress w pełnym rozkwicie

6 listopad 2021
Światowa Organizacja Citrusów (WCO) wraz ze swoimi partnerami CIRAD finalizuje przygotowania do drugiej edycji Global Citrus Congress, która odbędzie się 16 i 17 listopada 2021 roku. Wirtualne wydarzenie, które w swojej pierwszej edycji w 2020 roku zgromadziło ponad 1000 delegatów z całego świata, po raz kolejny zgromadzi społeczność cytrusową, aby omówić aktualne trendy, wyzwania i możliwości dla sektora cytrusowego. »

„Jakość, a nie cena przemysłu wyznacznikiem ceny jabłek”

5 listopad 2021
Wśród wielu sadowników wciąż funkcjonuje mylne przeświadczenie, że to cena przemysłu wyznacza cenę jabłek deserowych. Polityka wyceny jabłek ze względu na odmianę i rozmiar owoców posiada negatywne skutki związane z nieadekwatną wyceną w stosunku do jakości. Niejasności związane z kwestią cen jabłek oraz wynikające z ich konsekwencje wyjaśniają eksperci Unii Owocowej. »

Kongres 18 listopada 2021, Arche Krakowska w Warszawie

4 listopad 2021
Zapraszamy na trzy kongresy branżowe, które odbędą się równolegle w dniu 18 listopada br. w hotelu Arche Krakowska (Warszawa)/ We cordially invite you to three industry congresses, which will be held simultaneously on 18th of November 2021 at the Arche Krakowska hotel (Warsaw). 1. VIII Kongres Bezpieczeństwa Żywności/8th Food Safety Congress „The Future of Food” www.foodcongress.org 2. III Kongres Logistyczny 3. I Kongres Polskiej Produkcji Podstawowej »

Owoce i warzywa częścią światowego rozwiązania w obliczu zmian klimatycznych

3 listopad 2021
Dyskusje COP26 dotyczące kwestii klimatycznych mające na celu przyspieszenie działań na rzecz celów Porozumienia Paryskiego i Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu nie powinny pomijać faktu, że owoce i warzywa mają jeden z najniższych wpływów na środowisko spośród wszystkich grup żywności. Jednocześnie owoce i warzywa są częścią zaleceń żywieniowych w zdrowej diecie z zalecanym minimum 400g dziennie przez WHO. »

Vinexpo uruchomi w tym roku nowy program w Indiach

2 listopad 2021
Vinexpo India odbędzie się w New Delhi w dniach 9-11 grudnia 2021 r. we współpracy z indyjską firmą wystawienniczą Sial, po raz pierwszy przynosząc format pokazu Vinexpo w tym kraju. Rodolphe Lameyse, dyrektor generalny Vinexpo India, ujawnił plany podczas wywiadu z branżą napojów w tym tygodniu, przedstawiając swoje ambicje, aby zwiększyć swoją obecność na rynku, który jego zdaniem jest „kolejnym wielkim wydarzeniem”, z miejscem dla około 20-30 międzynarodowych producentów wina »

XII edycja TSW 2022 już za 85 dni

18 październik 2021
Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2022 odbędą się w dniach 13–14 stycznia w Ptak Warszaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. TSW to wystawa, która z każdym rokiem przyciąga coraz więcej osób. Podczas minionej edycji targi odwiedziło ponad 16 tys. gości z ponad 25 krajów, którzy w ciągu dwóch dni mogli poznać najnowsze trendy branży ogrodniczej oraz nowości rynkowe z kraju i z zagranicy. Obecnie do udziału w TSW 2022 zgłosiło się ponad 240 firm. Zapraszamy do rejestracji online na www.tsw.pl »

Meat & Poultry Asia, 22-24 czerwca 2022, Suntec Singapore Convention & Exhibition Centre

14 październik 2021
Pierwsza edycja MPA, zlokalizowana razem z Specialty & Fine Food Asia, wiodącymi targami w Azji Południowo-Wschodniej dla rzemieślników, smakoszy oraz wyśmienitej żywności i napojów, umożliwi nawiązanie transgranicznych partnerstw między międzynarodowymi dostawcami mięsa i drobiu, producentami żywności z regionu Azji i Pacyfiku, usług gastronomicznych, hotelarstwa i klientów detalicznych, umożliwiając uzyskanie rzeczywistych wyników biznesowych. »

Jesienny klucz do prewencyjnego wprowadzenia Andersoni-System

8 listopad 2021
Jesień to czas na wprowadzenie Andersoni-System (Amblyseiusandersoni), aby zapobiec wczesnemu pojawieniu się szkodników w uprawach przezimowanych w przyszłym sezonie – mówi Paul Koole, specjalista Biobest ds. biologicznej ochrony upraw. Przędziorki żywią się szeroką gamą roślin żywicielskich, gdzie mogą powodować duże uszkodzenia powodujące przebarwienia liści i błonę, jednocześnie hamując wzrost roślin. »

Hodowcy truskawek wybierają kombinację kontroli mszyc

3 sierpień 2021
W uprawach truskawek mszyce mogą rozwijać się bardzo szybko. Przy wielu gatunkach mszyc powszechnie występujących w uprawie, najlepsze wyniki osiąga się, stosując mieszankę środków kontroli biologicznej. Teraz, gdy Calypso® nie jest już dozwolone, coraz więcej hodowców truskawek decyduje się na biologiczne zwalczanie mszyc. Według doradcy Biobest, Eline Braet, istnieją dwa rodzaje owadów, które można wykorzystać do zwalczania tego szkodnika. »

Czy Twoje sadzonki pomidorów są zestresowane? Zrelaksuj je z Bluestim®

30 czerwiec 2021
Miesiące letnie mogą czasami być stresujące dla upraw pomidorów, dlatego niezwykle ważne jest zoptymalizowanie bilansu wody i składników odżywczych. Bardzo zmienne wpływy abiotyczne – takie jak susza, zmiany temperatury, stres słony i wodny – mają negatywny wpływ na struktury komórek roślinnych. Bluestim® chroni rośliny i owoce - pomagając im przetrwać i rozwijać się w tych okresach. »
Partnerzy