Emsur Poland uzyskał certyfikat do drukowania oznakowania DPG na opakowaniach napojów

19 lipiec 2021
Emsur Polska przeszedł audyt wewnętrzny przeprowadzony przez firmę DGP, DeutchePfand system GmbH, który pozwala od teraz produkować i sprzedawać rękawy termokurczliwe i etykiety na niemiecki rynek napojów. Certyfikat ten zapewnia specjalne upoważnienie do drukowania jednokierunkowego stempla depozytowego DPG na rękawach termokurczliwych i etykietach »

Synergia między łańcuchami dostaw i sprzedażą detaliczną

17 lipiec 2021
Pokaz zaplanowano w Mediolanie od 22 do 26 października, ze specjalną edycją w połączeniu z TUTTOFOOD i HOST Milano. Unikalny ekosystem biznesowy dla społeczności rolno-spożywczej, niezwykła szansa na atrakcyjność i międzynarodową wizję dostępną dla operatorów branży świeżej żywności i nie tylko. Z jednym biletem wstępu odwiedzający będą mieli dostęp do 3 pokazów, aby uzyskać 360 ° przegląd rynku. »

Projekty inwestycyjne związane z budową i modernizacją zespołów szklarniowych

16 lipiec 2021
6. Dorodoczne Forum Greenhouse Complexes Russia & CIS 2021 to ugruntowana profesjonalna międzynarodowa platforma przyciągania inwestycji w rosyjski przemysł szklarniowy, omawiania strategii rozwoju przemysłu, wymiany doświadczeń między kluczowymi graczami na rynku i podpisywania nowych kontraktów typu win-win. »

BASF podejmuje temat smaku podczas wydarzenia Business Trends for Experts skierowanego do eksportu

16 lipiec 2021
The multinational, which leads the watermelon market in Europe, is introducing new concepts to its melon line, such as the Pearl range which features cantaloupes that show their optimum point of readiness to eat, as well as promoting its line of mini Christmas melons for the export market, among others. “BASF is a firm advocate of flavour”. This was the categorical statement from Enrique Ballester, BASF’s Account Manager for melon »

China Day rozpocznie Macfrut 2021

16 lipiec 2021
6 września, dzień przed oficjalnym startem Macfrut, w centrum uwagi znajdą się Chiny. Cały dzień wydarzeń i spotkań B2B będzie poświęcony temu gigantycznemu azjatyckiemu narodowi, z ponad 100 chińskimi firmami prezentowanymi na platformie macfrutdigital.com. Będzie to w pełni cyfrowe wydarzenie, a także niepowtarzalna okazja dla profesjonalistów z branży owocowo-warzywnej z całego świata, zainteresowanych handlem z Chinami. China Day otworzy 37. edycję Macfrut »

POLAGRA 2021 – targi zaprojektowane ze smakiem

15 lipiec 2021
POLAGRA to wydarzenie o najdłuższej tradycji biznesowej w Polsce, jedno z kluczowych wydarzeń branży spożywczej i HoReCa. Tegoroczna edycja wydarzenia zaplanowana została na dni 4-6 października. Co roku udział w tych targach bierze kilkuset wystawców i kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłym roku było to jedno z nielicznych wydarzeń branżowych, które, choć na mniejszą skalę, to jednak odbyło się. Jakie plany mają organizatorzy na ten rok? »

Agromediterránea testuje inhibitory nitryfikacji w swoich uprawach brokułów

9 lipiec 2021
• Zainstalowano również sondy wilgotności w celu optymalizacji zasobów wody i składników odżywczych oraz zapobiegania stratom wymywania • Firma stosuje te techniki, aby uprawiać swoje rośliny w sposób bardziej zrównoważony po dwóch latach prób w ramach projektu badawczego NUVES, koordynowanego przez Proexport i Politechnikę Cartagena (UPCT) • Szczegóły tego projektu zostały ogłoszone podczas wizyty w obiektach firmy przez ministra gospodarki wodnej i rolnictwa w Murcji, Antonio Luengo »

Raport o największych projektach inwestycyjnych w Rosji

8 lipiec 2021
• Kompleks szklarniowy Uspieński planuje uprawę pomidorów i ogórków na 5 ha. Wartość inwestycji to 1,4 mld rubli. Termin realizacji drugiej fazy to lata 2021-2024. • Vesna, w regionie Stawropola do jesieni 2023 r. realizowany jest projekt szklarniowy. Pomidory i ogórki będą tam uprawiane przez cały rok. Całkowita powierzchnia zabudowy wyniesie 6,5 ha, a inwestycja projektu wyniesie 1 mld rubli. • Kompleks szklarniowy Chabarowski zamierza uprawiać pomidory na powierzchni ponad 11 ha. »

Komu smakują polskie jabłka?

7 lipiec 2021
Zbliża się kolejny sezon zbioru i eksportu polskich jabłek. Jakie odmiany jabłek cieszą się największą popularnością wśród importerów na świecie? Na jakie odmiany warto postawić przy kolejnych nasadzeniach, aby zwiększyć zysk? Eksperci Unii Owocowej przeanalizowali sytuację na rynku eksportowym i wyciągnęli pewne wnioski. – „Aby polski eksport jabłek rozwijał się prawidłowo, niezbędna jest znajomość światowej produkcji jabłek. Konieczne jest również liczenie się z wymaganiami rynku dotyczącymi jakości zewnętrznej produktu. »

Czy Twoje sadzonki pomidorów są zestresowane? Zrelaksuj je z Bluestim®

30 czerwiec 2021
Miesiące letnie mogą czasami być stresujące dla upraw pomidorów, dlatego niezwykle ważne jest zoptymalizowanie bilansu wody i składników odżywczych. Bardzo zmienne wpływy abiotyczne – takie jak susza, zmiany temperatury, stres słony i wodny – mają negatywny wpływ na struktury komórek roślinnych. Bluestim® chroni rośliny i owoce - pomagając im przetrwać i rozwijać się w tych okresach. »

Top Seeds International wprowadza swoją markę Tomachoc®

30 czerwiec 2021
Linię pomidorów w kolorze czekolady o oryginalnych kształtach z nutą umami. Znane ze swoich wyjątkowych właściwości sensorycznych: wysoka zawartość antocyjanów, naturalnych barwników roślinnych nadających pomidorom ciemną barwę, należących do klasy flawonoidów i charakteryzujących się silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi; wyższa średnia zawartość witaminy C niż w innych odmianach pomidora oraz potasu, co korzystnie wpływa na ciśnienie krwi. »

Orius-System radzi sobie z dorosłymi wciornastkami w truskawkach

6 maj 2021
W ostatnich latach doradca Biobest Arno Hellemons osiągnął dobre wyniki, stosując połączenie cucumeris i Orius do zwalczania wciornastków w uprawach truskawek. „Dzięki tej strategii plantatorzy truskawek zwalczają tego trudnego szkodnika” - mówi. „Większość hodowców już korzysta z systemu Amblyseius i / lub systemu ABS” - wyjaśnia Arno. „Zapewnia to doskonały początek, ponieważ cucumeris zjada larwy wciornastków, skutecznie radząc sobie z pierwszym stadium. »
Partnerzy