MLEKOVITA liderem konsolidacji mleczarstwa – kolejne zakłady w Grupie

22 czerwiec 2021
Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, wciąż się rozwija, konsekwentnie budując swoją pozycję na świecie. Z dniem 1 lipca br. do Grupy dołączą kolejne podmioty: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kaliska Spółdzielcza Grupa Producentów Mleka w Kaliszu, rozszerzając liczbę zakładów produkcyjnych skupionych pod szyldem MLEKOVITY do 22 »

CIBUS we wrześniu: pierwsza europejska wystawa żywności

15 czerwiec 2021
Cibus 2021, który odbędzie się w Parmie od 31 sierpnia do 3 września, jest pierwszą dużą włoską międzynarodową wystawą B2B, która zostanie ponownie otwarta. Cibus reprezentuje wznowienie włoskiego sektora żywności i napojów oraz jego eksportu. Podczas długiego okresu blokady, wyprodukowany we Włoszech sektor rolno-spożywczy nie tylko zaspokajał popyt krajowy, ale zwiększał swój udział w eksporcie. Wzrósł popyt z zagranicy na typowe produkty diety śródziemnomorskiej (makaron, produkty na bazie pomidorów, oliwa z oliwek, sery) oraz produkty wysokiej jakości. »

Pierwsza wirtualna edycja Agropack Expo

1 czerwiec 2021
Agro-Pack Expo - międzynarodowa wystawa przemysłu rolno-spożywczego i opakowaniowego odbędzie się w dniach 27-30 września 2021 r. w nowym centrum wystawienniczym «Abdellatif Rahel» C.I.C w Algierze; pierwsze w Algierii, ekonomiczne wydarzenie hybrydowe w dwóch wersjach, fizycznej i wirtualnej, miejsce spotkania profesjonalistów z przedstawicielami branży rolno-spożywczej, krajowymi i międzynarodowymi, w celu zaspokojenia potrzeb branży, zwłaszcza w okresie światowego kryzysu zdrowotnego. »

Żywe sałaty z Agromediterránea: jeden z najlepszych pomysłów roku

28 maj 2021
Agromediterránea, firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji świeżych warzyw, została nagrodzona za projekt badawczy dotyczący uprawy żywej sałaty. Innowacyjny projekt, opracowany przez firmę w Centrum Innowacji w Rolnictwie (CIAM), ma na celu zapewnienie, że produkt dotrze do konsumenta końcowego świeższy i czystszy, a jego korzenie będą nadal nienaruszone. W tym celu wdrożyli strategię opartą na pionowej uprawie hydroponicznej, bez gleby i pestycydów. »

Greenhouse Complexes Russia 2021 - rejestracja jest już otwarta

28 maj 2021
Rejestracja na 6. Doroczne Międzynarodowe Forum Inwestycyjne i Wystawę „Kompleksy szklarniowe Rosja i WNP” jest otwarta. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-3 grudnia w Moskwie. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Szklarnie Rosji”. W programie 2021: • 500+ przedstawicieli flagowych kompleksów szklarniowych i gospodarstw rolnych z Rosji i WNP - Kazachstanu, Uzbekistanu, Białorusi, Armenii, Azerbejdżanu, a także inwestorzy, przedstawiciele rządów, główni agronomowie, menadżerowie sieci handlowych i firm usługowych. »

Macfrut 2021, innowacje technologiczne zajmują centralne miejsce

27 maj 2021
Edycja Macfrut 2021, która odbędzie się od 7 do 9 września w Rimini Expo Center, skupi się na technologii, z czterema dynamicznymi obszarami: International Asparagus Days, Macfrut Field Solution, Acquacampus i Greenhouse Technology Village. „Przyszłość naszej branży zależy od rozwoju technologii, która pozwoli nam obniżyć koszty oraz zwiększyć jakość i wydajność produkcji” - mówi Luciano Trentini, koordynator dynamicznych obszarów. »

Międzynarodowa Wystawa Maszyn, Urządzeń i Technologii w Rolnictwie

26 maj 2021
Vietnam Growtech to jedna z największych wystaw rolniczych w Wietnamie. W 2021 roku targi odbędą się w Ho Chi Minh City i koncentrują się na maszynach rolniczych, ogrodnictwie ogrodniczym i florystyce. W związku z corocznym sukcesem targów, targi rozwijają się bardzo dynamicznie, co oznacza, że ​​w kolejnej edycji spodziewane jest powitanie 300 wystawców obsługujących najlepszą platformę biznesową na azjatyckim rynku rolnym. »

Wietnamska Międzynarodowa Wystawa Technologii Żywności

24 maj 2021
VIETNAM FOODTECH to kompleksowe wydarzenie branżowe organizowane corocznie, mające na celu promocję i łączenie krajowych i zagranicznych przedsiębiorców z branży spożywczej, napojów i technologii przetwórstwa. Wystawa jest również miejscem prezentacji produktów, technologii, kompleksowych rozwiązań itp. dla przemysłu spożywczego. Wietnam Foodtech skupia się na rosnącym zapotrzebowaniu Wietnamu na maszyny, technologię, przetwórstwo żywności i opakowania. »

Macfrut 2021 wkracza do Ameryki Łacińskiej

19 maj 2021
„Nasze targi będą pierwszymi, które odbędą się na miejscu po półtorarocznym zastoju. Rośnie chęć wznowienia działalności i jest to doskonała okazja dla całej branży, aby współpracować jako zespół i dać branży owocowo-warzywnej nowe życie." - mówi Renzo Piraccini, prezes Macfrut. Międzynarodowe targi branży świeżych produktów Macfrut odbędą się w dniach 7-9 września 2021 w Rimini Expo Center we Włoszech łącząc format wirtualny z formatem twarzą w twarz. „Obecna sytuacja zwróciła uwagę na znaczenie interakcji międzyludzkich." »

Orius-System radzi sobie z dorosłymi wciornastkami w truskawkach

6 maj 2021
W ostatnich latach doradca Biobest Arno Hellemons osiągnął dobre wyniki, stosując połączenie cucumeris i Orius do zwalczania wciornastków w uprawach truskawek. „Dzięki tej strategii plantatorzy truskawek zwalczają tego trudnego szkodnika” - mówi. „Większość hodowców już korzysta z systemu Amblyseius i / lub systemu ABS” - wyjaśnia Arno. „Zapewnia to doskonały początek, ponieważ cucumeris zjada larwy wciornastków, skutecznie radząc sobie z pierwszym stadium. »

LOMA SYSTEMS wprowadza na rynek wagi kontrolne i systemy CW3 RUN-WET® COMBO do pracy w warunkach wysokich wymagań higienicznych

19 kwiecień 2021
Wagi kontrolne i systemy CW3 RUN-WET® Combo z detektorem metali odpowiadają na zapotrzebowanie producentów żywności na urządzenia kontrolne o podwyższonym poziomie higieny i zwiększonej wydajności czyszczenia, minimalizujące czas przestojów związany z myciem podczas pracy w warunkach wysokich wymagań higienicznych. »

Co zrobić, gdy dostępne modele plomb się nie sprawdzają?

7 kwiecień 2021
Odpowiedni dobór metod zabezpieczenia produktów, pomieszczeń czy transportu decyduje o bezpieczeństwie całej firmy. Często okazuje się, że gotowe rozwiązania na rynku zabezpieczeń i zamknięć nie spełnią wszystkich wymagań. Powstaje wtedy pytanie, czy można opracować nowe tak, aby odpowiadały na wszystkie potrzeby i zapewniały pełne bezpieczeństwo. Takie otwarte podejście wyróżnia firmę Silny&Salamon, która plomby „szyje na miarę”. »
Partnerzy