Oman AgroFood 2023: Przyspieszenie innowacji w sektorze rolnictwa i rybołówstwa Omanu

29 listopad 2023
Dzięki 3200 km linii brzegowej i rozległym obszarom uprawnym rolnictwo i rybołówstwo odgrywają kluczową rolę w gospodarce Omanu. Sektory te zapewniają możliwości zatrudnienia i przyczyniają się do ciągłych wysiłków kraju na rzecz dywersyfikacji gospodarczej i bezpieczeństwa żywnościowego. Sprzyjający klimat w Omanie pozwala na połowy przez cały rok, a kraj jest jedynym eksporterem ryb w GCC i odpowiada za ponad 31% produkcji rybnej w regionie. »

Rynek możliwości: pacprocess MEA i Food Africa gotowe do startu

28 listopad 2023
Oferując nowe horyzonty i kontakty, innowacje w zakresie przetwarzania i pakowania oraz różnorodność afrykańskiego megarynku żywności w dniach 12-14 grudnia 2023 r. Food Africa i pacprocess MEA ponownie staną się sceną dla najnowszych technologii i koncepcji, budując ważne mosty dla partnerstw wykraczających poza granice. Pozytywny rozwój Food Africa i pacprocess MEA odzwierciedla szybki rozwój rynku. Populacja Afryki wzrośnie z 1,42 miliarda ludzi w 2022 r. do około 2,5 miliarda ludzi w 2050 r. »

Grüne Woche 2024: 16. Światowe Forum "Systemy żywnościowe przyszłości"

28 listopad 2023
Federalne Ministerstwo ds. Żywności i Rolnictwa (BMEL) zaprasza na Światowe Forum ds. Wyżywienia i Rolnictwa (GFFA), które odbędzie się w Berlinie w dniach 17–20 stycznia 2024 r. pod hasłem „Systemy żywnościowe naszej przyszłości – łączenie sił na rzecz świat bez głodu”. GFFA to wiodąca międzynarodowa konferencja poświęcona kluczowym kwestiom dla przyszłości światowego sektora rolno-spożywczego. Wydarzenie odbywa się już po raz 16. równolegle z Grüne Woche w Berlinie. »

Interfood Azerbaijan w Baku, 15 - 17 maja 2024

28 listopad 2023
W zbliżającym się 2024 roku Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa planuje promować Polskę i narodowych producentów żywności na nowych rynkach. Pierwszy raz na liście znalzały się targi Interfood Azerbaijan, odbywające się w maju 2024. Tylko do końca tego tygodnia trwa nabór na polskie stoisko narodowe w Azerbejdżanie. Zapraszamy do uczestnictwa w targach jako część polskiego pawilonu pod opieką KOWR-u. »

Rozwiń swoją markę na globalną skalę z WorldFood Poland

25 listopad 2023
Biorąc udział w najważniejszych targach branży spożywczej - sukces masz gwarantowany. Zdobędziesz nowych partnerów z polskich i zagranicznych rynków. Jest to także doskonała okazja do współpracy, nauki oraz poszukiwania nowych okoliczności rozwoju dla swojej działalności biznesowej. X edycja zapowiada się rekordowo. »

Problemy producentów we współpracy z sieciami handlowymi

23 listopad 2023
Dla wszystkich producentów spożywczych, którzy marzą o ekspansji swojej działalności na większą skalę, wejście do sieci handlowych jest kluczowym krokiem. Sieci handlowe oferują dostęp do szerokiej bazy klientów i znacząco zwiększają zasięg produktów. Jednak, jak wiemy, ten proces nie jest bez wyzwań. Wymaga on zrozumienia specyficznych wymagań i oczekiwań sieci, a także posiadania umiejętności negocjacyjnych i dostosowania produktu do potrzeb rynku »

Macfrut Academy, rejestracja jest już otwarta

22 listopad 2023
Rusza transmisja Macfrut Academy. Możesz teraz bezpłatnie zarejestrować się na innowacyjnej platformie cyfrowej dla profesjonalistów z branży owocowo-warzywnej i uzyskać dostęp do pierwszej lekcji wideo, która odbędzie się 23 listopada o godzinie 17:00 (GMT+1). Od zbioru mechanicznego na polu po pakowanie w zakładzie przetwórczym – pierwszy odcinek kompleksowo omawia branżę ziemniaczaną, koncentrując się na najnowocześniejszych technologiach i rozwiązaniach w zakresie opakowań, które radykalnie zmieniły ten sektor. »

MISJA BIZNESOWA | Lizbona, Portugalia, 4-8 marca 2024

22 listopad 2023
Zapraszamy do wzięcia udziału w misji biznesowej organizowanej przez Polsko-Portugalską Izbę Gospodarczą (PPCC) przy wsparciu naszego lokalnego partnera, Portugalskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (CCIP).Celem misji jest zapewnienie polskim uczestnikom indywidualnych spotkań B2B z potencjalnymi portugalskimi partnerami biznesowymi, w ich siedzibach, zgodnymi z zadanym przez polskich uczestników profilem pożądanych spotkań »

Decydenci pragną dialogu z sektorami sadowniczymi i rolniczymi w Fruchtwelt Bodensee

21 listopad 2023
W 2024 r. około 350 wystawców podzieli się spostrzeżeniami na temat komercyjnej uprawy owoców, destylacji i technologii rolniczej – Dni Uprawy Owoców nad Jeziorem Bodeńskim będą inspiracją w formie specjalistycznych wykładów – Peter Hauk i Cem Özdemir wykorzystają wizytę na targach jako wymianę zdań. Przedstawiciele sektora sadowniczego i rolnego spotkają się, aby wymienić się pomysłami – nie tylko między sobą, ale także z federalnymi i stanowymi ministrami rolnictwa, a Fruchtwelt Bodensee będzie idealną platformą w dniach 23–25 lutego 2024 r. »
Partnerzy