Kissabel®, sezon zaczyna się pełną parą wraz ze zbiorami w Europie i USA

9 listopad 2022
Gama jabłek o wyrazistym miąższu, od różowego po intensywną czerwień, wchodzi obecnie na rynek europejski, po pozytywnych opiniach specjalistów z branży owocowo-warzywnej z Fruit Attraction. „Targi w Madrycie były doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiego portfolio odmian Kissabel®, które przyciągnęły uwagę i entuzjazm odwiedzających i kupujących zarówno ze względu na efekt „wow” miąższu, jak i doskonałe walory smakowe” – powiedział. Emmanuel de Lapparent, kierownik programu IFORED. »

Konkurs im. prof. Szczepana A. Pieniążka

6 listopad 2022
Organizatorzy targów TSW (18-19 stycznia 2023 r., Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie) zapraszają do udziału. W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody. Uhonorowana firma otrzyma nie tylko statuetkę – wizerunek Nagrody im. Profesora Szczepana A. Pieniążka – ale też nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł oraz prawo do wykorzystywania wizerunku nagrody bez ograniczeń przez okres roku na wszelkich materiałach reklamowych i marketingowych oraz możliwość wygłoszenia pięciominutowej prezentacji podczas gali wręczenia tych prestiżowych nagród. »

7. edycja agrofood & plastprintpack West Africa 2022 obejmuje szybko rozwijający się rynek

2 listopad 2022
Pawilony z Egiptu, Niemiec, Włoch, Holandii, RPA, Sri Lanki i Turcji. Po ogromnym sukcesie agrofood & plastprintpack West Africa 2019, jego 7. edycja odbędzie się od 29 listopada do 1 grudnia 2022 r. w najnowocześniejszej hali Trade Centre Arena w Akrze. agrofood & plastprintpack Afryka Zachodnia to najważniejsza platforma dla szybko rozwijającego się rynku Afryki Zachodniej. Wystawę ponownie uzupełni 3-dniowy program pełen prezentacji i konferencji. »

Grupa Origine: pierwsze komercyjne zbiory gruszki FRED®

28 październik 2022
Pierwsze włoskie zbiory gruszki FRED®, nowej odmiany gruszy rumianej, uprawianej we Włoszech wyłącznie przez członków Grupy Origine, zostały pomyślnie zakończone. Gruszka FRED® wyróżnia się wydajnością, wczesnym wejściem do produkcji, niską wrażliwością na zarazę ogniową, a przede wszystkim doskonałą tolerancją na brązowe plamy. W najbliższych latach do produkcji wejdą działki obsadzone w ostatnich trzech latach, więc wolumeny handlowe będą rosły. Zainteresowanie tą uprawą potwierdza ponad 50 sadowników. »

Modelowy Sklep na Targach RetailShow odzwierciedleniem zmian sektora handlowego

27 październik 2022
Modelowy Sklep to serce targów RetailShow 2022, do którego dociera każdy odwiedzający, by w niezobowiązującej atmosferze sprawdzić funkcjonowanie zaprezentowanych tam produktów. Tegoroczna ekspozycja, dostępna w dniach 23-24 listopada br. w Centrum EXPO XXI w Warszawie, przybliży nowatorskie rozwiązania wypracowane w czasie pandemii i najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni handlowych. »

Modelowy Sklep na RetailShow 2022, 23-24 listopada

26 październik 2022
Modelowy Sklep to ważne miejsce na Targach RetailShow, do którego dociera każdy odwiedzający, gdzie w niezobowiązującej atmosferze może sprawdzić funkcjonowanie wyeksponowanych rozwiązań. Tegoroczna odsłona Modelowego Sklepu odzwierciedli zmiany, jakie zaszły w sektorze handlowym w ostatnich latach, zarówno pod względem potrzeb klientów, jak i innowacyjnych produktów. »

Fruit Attraction potwierdza swoją pozycję wiodącego na świecie wydarzenia dla sektora owocowo-warzywnego

25 październik 2022
Fruit Attraction 2022 zakończyła swoją 14. edycję 6 października z doskonałymi wynikami. W ciągu trzech dni w największym, w historii wydarzeniu wzięło udział 89 535 profesjonalistów ze 137 krajów. W targach, zorganizowanych przez IFEMA MADRID i FEPEX, których regionem gościnnym była Andaluzja, wzięło udział 1740 wystawców z 57 krajów, zajmując ponad 58 300 m kw. w 8 pawilonach centrum wystawienniczego. »

Kongres Bezpieczeństwa Żywności 27.10.2022

20 październik 2022
Wyjątkowe wydarzenie integrujące sektor żywnościowy oraz przedsiębiorstwa z otoczenia branży. Organizatorem Kongresu jest International Featured Standards (IFS), instytucja odpowiedzialna za standard bezpieczeństwa żywności IFS Food - certyfikację powszechnie uznawaną w Europie. Uczestnikami wydarzenia są producenci żywności, dostawcy surowców, opakowań, maszyn i urządzeń, jednostki certyfikujące oraz przedstawiciele usług w przemyśle żywnościowym. »

XIII edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023

19 październik 2022
3 miesiące dzielą nas od największej w Polsce imprezy branżowej dla producentów owoców i warzyw - Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW. Wydarzenie połączone jest z panelem wykładów prowadzonych przez naukowców i doradców zarówno z Polski jak i zagranicy. 5 konferencji i ponad 50 prelekcji, w ramach których poruszone zostaną najbardziej aktualne i najważniejsze dla branży ogrodniczej tematy. »
Partnerzy