Fruit Attraction 2022 - Madryt światową stolicą owoców i warzyw

4 październik 2022
Od 4 do 6 października Madryt ponownie staje się światową stolicą owoców i warzyw dzięki 14. edycji Fruit Attraction, największej międzynarodowej imprezie w branży, organizowanej przez IFEMA MADRID i FEPEX. Tegoroczna edycja bije wszelkie rekordy z udziałem 1800 wystawców z 55 krajów, spodziewaną frekwencją 90 000 profesjonalistów ze 130 krajów oraz zajęciem ponad 58 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. »

Unikalna edycja z wieloma nowymi funkcjami - Fruit Atraction 22

4 październik 2022
Międzynarodowe targi owoców i warzyw otwierają dziś swoje podwoje z ponad 1800 wystawcami na 55.000 m2 produktów owocowo-warzywnych w ofercie oraz pełnym programem zajęć i seminariów technicznych. Optymizm i wysiłek firm z ostatnich kilku miesięcy nastawionych na odbudowę i reaktywację swoich biznesów znajdzie odzwierciedlenie w tej edycji Fruit Attraction. »

Fruit Attraction potwierdza swoją pozycję wielkiego centrum wiedzy dla sektora owocowo-warzywnego

4 październik 2022
Fruit Attraction 2022, organizowane przez IFEMA MADRID i FEPEX w dn. 4-6 października, prezentują pełny program konferencji technicznych i czynią z Targów profesjonalne centrum wiedzy dla branży owocowo-warzywnej. Fruit Attraction po raz kolejny zapewnia wystawcom Forum Innova, obszary edukacyjne i szkoleniowe w pawilonach 3, 5, 7 i 8 Targów, gdzie odbędą się prelekcje, prezentacje i seminaria techniczne na temat najnowszych innowacji w produktach i rozwiązaniach dla sektora owocowo-warzywnego. »

Hiszpania, kraj uprawy owoców i warzyw

3 październik 2022
Owoce i warzywa stanowią wiodący sektor w hiszpańskim rolnictwie, stanowiąc 59% produkcji roślinnej i 34% produkcji rolniczej. Hiszpania produkuje około 27 milionów ton świeżych owoców i warzyw, z czego 54% to warzywa, 38% owoce i 8% ziemniaki. Około 60% produkcji owoców i warzyw jest przeznaczone na eksport, a reszta na rynek krajowy. Hiszpański eksport świeżych owoców i warzyw w 2021 r. odnotował wzrost o 2,6% pod względem wolumenu i 7,4% wartości, osiągając odpowiednio 13,4 mln ton i 15,68 mld euro. »

Ekspert handlowy w sektorze owocowo-warzywnym” – nowe szkolenie prowadzone przez Sanlucr i AHK

3 październik 2022
Program skierowany jest do najmłodszych pracowników międzynarodowej firmy owocowo-warzywnej, którzy chcą przyspieszyć swoją karierę w obszarze handlowym firmy. Firma SanLucar oraz Niemiecka Izba Handlowa dla Hiszpanii – AHK uruchomiły w tym roku nowy program „Ekspert Handlowy ds. Owoców i Warzyw”. W ciągu 2 lat, obejmujących 100 godzin nauki, program oferuje młodym hamdlowcom SanLucar możliwość dalszego rozwoju kariery w sektorze rolno-spożywczym. »

Fruit Attraction docenia innowacyjność i przedsiębiorczość w konkursie Innovation Hub Awards

29 wrzesień 2022
Fruit Attraction, organizowane przez IFEMA MADRID i FEPEX i odbywające się od 4 do 6 października, po raz kolejny będzie gospodarzem Innovation Hub Awards, który docenia i podkreśla wysiłki B+R+I całej branży, a w szczególności każdej firmy. Z tej okazji 15 produktów spośród 46 nadesłanych zostało wybranych do finału i będzie musiało bronić swojej kandydatury przed jury konkursu Innovation Hub Awards w czwartek 6 października od godziny 12.30, Innova Forum 3 (hala 3, stoisko 3B09). »

TSW 2023 – Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, 18 i 19 stycznia 2023

29 wrzesień 2022
Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w XIII edycji Targów TSW 2023, które odbędą się w dniach 18–19 stycznia 2023 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Obecnie jest to największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa maszyn i urządzeń dla producentów owoców i warzyw, oferująca najszerszy w kraju przegląd nawozów i środków ochrony roślin, produktów oraz technologii sadowniczych i ogrodniczych. »

Międzynarodowy Dzień Kawy - czarne złoto ma swój dzień

29 wrzesień 2022
GASTROTARGI SMAKKi to nowe wydarzenie na mapie branży HoReCa, które odbędzie w dniach 23-25 marca 2023 w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. To projekt, który na stale zagości w kalendarzu branży, gdzie będą promowane najświeższe trendy w gastronomii i nowości produktowe. Jak podsumowują eksperci, trend spożywania coraz lepszej kawy przez Polaków utrzyma się, co przełoży się na wzrost kultury jej picia i lepszą obsługę klientów. »

Najnowsze innowacje, które mają na celu przezwyciężenie globalnych wyzwań związanych z dostawami i energią

28 wrzesień 2022
Interko, światowy lider w projektowaniu, produkcji i instalacji najnowocześniejszych dojrzewalni świeżych owoców, ponownie zaprezentuje się na Fruit Attraction. Holenderska firma będzie promować najnowsze innowacje technologiczne, aby dotrzeć do nowych przedsiębiorstw w Europie i Ameryce Południowej. Interko będzie obecny z firmą Clauger, specjalistą w dziedzinie chłodnictwa przemysłowego. »
Partnerzy