Summer Fancy Food Show - Specialty Food Association - oraz SIAL Paris - Comexposium - jednoczą siły

4 sierpień 2016
Dwóch głównych graczy branży spożywczej jednoczy się, aby prezentować innowacyjne produkty na swoich rynkach. Summer Fancy Food Show oraz targi SIAL Paris podjęły współpracę mającą na celu rozsławienie międzynarodowych laureatów innowacji branży produktów spożywczych. »

Rynek w UE

11 lipiec 2016
Według nieostatecznych danych AMI (Agrarmarkt Informations-Gessellschaft mbH) produkcja owoców w UE-28 w 2015 r. wyniosła 37,7 mln ton, wobec 39,1 mln ton w roku poprzednim. Spadek produkcji spowodowany był niekorzystnymi warunkami pogodowymi dla większości gatunków. Najbardziej obniżyła się produkcja na Węgrzech (o 36%), w Niemczech (o 15%) i w Hiszpanii (o 11%). Zbiory we Włoszech (drugim po Hiszpanii producencie owoców w UE) zwiększyły się o 6% do 10 mln ton. »

Rynek owoców i warzyw

5 lipiec 2016
Produkcja owoców w Polsce w 2015 r. wyniosła, według danych GUS ok. 4,1 mln ton, wobec 4,2 mln ton w roku poprzednim. Mniejsze były zbiory jabłek, gruszek, śliwek, porzeczek, agrestu, aronii, a przede wszystkim malin. Wzrosła produkcja wiśni, czereśni, truskawek i borówek wysokich. W UE zbiory owoców spadły z 39,1 do 37,7 mln ton, a warzyw z 63,8 do 63,3 mln ton. Spadek produkcji w krajach UE spowodowany był niekorzystnymi warunkami dla upraw ogrodniczych w Europie. »

WorldFood Istanbul 2016

29 czerwiec 2016
W terminie 1-4.09.2016 w centrum wystawienniczym CNR Expo w Stambule odbędzie się dwudziesta czwarta edycja międzynarodowych targów spożywczych WorldFood Istanbul. To największe targi poświęcone produktom i technologii spożywczej w Turcji. Co roku przyciągają setki krajowych i zagranicznych producentów żywności, którzy przyjeżdżają do Stambułu, aby prezentować nowości produktowe, nawiązywać wartościowe kontakty handlowe i pozyskiwać partnerów biznesowych. »

Biznes ponad granicami

28 czerwiec 2016
Już niecałe trzy miesiące zostały do Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. To największa w naszym kraju jaki i w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa prezentująca rezultaty pracy producentów żywności i wydarzenie silnie wspierające wymianę towarową pomiędzy Polską i zagranicą. Ekspozycja w tym roku obejmie trzy duże pawilony. Największą jej część zajmą oczywiście polscy producenci żywności. »

Nowości w programie Targów WorldHotel

25 czerwiec 2016
Trwają prace nad programem 9. Międzynarodowych Targów WorldHotel. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-14 października w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Nowością będą dwa konkursy, tj. Kulinarne Mistrzostwa Polski Roberta Sowy i Best Pastry Chef 2016 Tomasza Dekera. Warto już dziś wpisać do kalendarza datę Targów WorldHotel. »
Partnerzy