Rynek w UE

11 lipiec 2016
Według nieostatecznych danych AMI (Agrarmarkt Informations-Gessellschaft mbH) produkcja owoców w UE-28 w 2015 r. wyniosła 37,7 mln ton, wobec 39,1 mln ton w roku poprzednim. Spadek produkcji spowodowany był niekorzystnymi warunkami pogodowymi dla większości gatunków. Najbardziej obniżyła się produkcja na Węgrzech (o 36%), w Niemczech (o 15%) i w Hiszpanii (o 11%). Zbiory we Włoszech (drugim po Hiszpanii producencie owoców w UE) zwiększyły się o 6% do 10 mln ton. »

Rynek owoców i warzyw

5 lipiec 2016
Produkcja owoców w Polsce w 2015 r. wyniosła, według danych GUS ok. 4,1 mln ton, wobec 4,2 mln ton w roku poprzednim. Mniejsze były zbiory jabłek, gruszek, śliwek, porzeczek, agrestu, aronii, a przede wszystkim malin. Wzrosła produkcja wiśni, czereśni, truskawek i borówek wysokich. W UE zbiory owoców spadły z 39,1 do 37,7 mln ton, a warzyw z 63,8 do 63,3 mln ton. Spadek produkcji w krajach UE spowodowany był niekorzystnymi warunkami dla upraw ogrodniczych w Europie. »

WorldFood Istanbul 2016

29 czerwiec 2016
W terminie 1-4.09.2016 w centrum wystawienniczym CNR Expo w Stambule odbędzie się dwudziesta czwarta edycja międzynarodowych targów spożywczych WorldFood Istanbul. To największe targi poświęcone produktom i technologii spożywczej w Turcji. Co roku przyciągają setki krajowych i zagranicznych producentów żywności, którzy przyjeżdżają do Stambułu, aby prezentować nowości produktowe, nawiązywać wartościowe kontakty handlowe i pozyskiwać partnerów biznesowych. »

Biznes ponad granicami

28 czerwiec 2016
Już niecałe trzy miesiące zostały do Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. To największa w naszym kraju jaki i w Europie Środkowo-Wschodniej wystawa prezentująca rezultaty pracy producentów żywności i wydarzenie silnie wspierające wymianę towarową pomiędzy Polską i zagranicą. Ekspozycja w tym roku obejmie trzy duże pawilony. Największą jej część zajmą oczywiście polscy producenci żywności. »

Nowości w programie Targów WorldHotel

25 czerwiec 2016
Trwają prace nad programem 9. Międzynarodowych Targów WorldHotel. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-14 października w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Nowością będą dwa konkursy, tj. Kulinarne Mistrzostwa Polski Roberta Sowy i Best Pastry Chef 2016 Tomasza Dekera. Warto już dziś wpisać do kalendarza datę Targów WorldHotel. »

Biedronka oraz Piotr i Paweł zwyciężyli

23 czerwiec 2016
Pierwszy konkurs „Best Private Labels Packaging” rozstrzygnięty. Podczas Future Private Labels w Kielcach wyłoniono zwycięzców za najlepsze opakowanie produktu marki własnej. Do rywalizacji zgłoszono 36 opakowań w 6 kategoriach. Trzy nagrody, przypadły sieci Biedronka, dwie sieci Piotr i Paweł – w tym Nagroda Zwiedzających. »
Partnerzy